Za pár dní se 144 hráček vydá na golfové hřiště Muirfield na poslední velký turnaj sezóny: AIG Women's Open. Nejlepší hráči světa se pokusí nahradit Annu Nordqvistovou, která vyhrála v roce 2021 v Carnoustie. Do Skotska pojedou tři Francouzky: Céline Boutier, Perrine Delacour a Céline Herbin s letenkou čerstvě získanou během kvalifikace v North Berwick.

AIG WOMEN'S OPEN Tři Francouzky na startu v Muirfieldu

AIG Women's Open – Carnoustie. Anna Nordqvist ze Švédska Uznání: Tristan Jones/LET

Svět golfu se tento týden sejde v Muirfieldu na posledním ženském grandslamovém turnaji sezóny: AIG Women's Open. Stejně jako na The Open (Men) se hráči LPGA Tour a LET připravovali na podmínky i na Scottish Open, i na Trust Golf Women's Scottish Open. Céline Boutier se vyznamenala tím, že v soutěži skončila druhá a nedokázala vzdorovat svěřenci Ayaky Furueové.

Tento skvělý výkon umožnil Céline Boutierové znovu vstoupit do světové top 20: je 17. Francouzská jednička zahájí první kolo ve 1:12 s Mina Harigae (USA) a Yüna Nishimura (JAP).

Perrine Delacour skončila na 34. místě v roce 2021 v Carnoustie. Do svého prvního kola odstartuje ve 14:33.

Třetí Francouzkou, která se zúčastnila tohoto AIG Women's Open, je Céline Herbin. Devětatřicetiletý hráč se skvěle kvalifikoval v play off na kvalifikačním turnaji North Berwick. Lístek na tento British Open získalo i dalších jedenáct hráčů.

Anna Nordqvist, dvojnásobná vítězka majoru a držitelka titulu AIG Women's Open, se spojí s Patty Tavatanakit (THA) a Yukou Saso (JAP).

Následovat bude nepochybně hra ve 12:38, kde se sejdou tři nejlepší hráči světa: Jin Young Ko, Minjee Lee a Nelly Korda. Pouze Minjee Lee vyhrála major v tomto roce 2022, bylo to během US Women's Open.

Začátky prvního kola AIG Women's Open najdete: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.