Standardy se změnily pro Tiger Woods. Jak to mohlo být jinak, po tom všem, čím prošel? Tuto sezónu, svou první v letech, kterou nepřerušilo zranění, již považuje za úspěch. V nejlepších letech by Tiger Woods nikdy nebyl spokojený s rokem bez vítězství. Ale po čtyřech operacích zad bylo v roce 2018 hodně co oslavovat.

Fotografie: DR

Začal rok nevěděl, jak dlouho bude moci hrát. Nejen, že držel záda, ale rychle dokázal, že je schopen boje. A kvalifikoval se na svůj první šampionát TOUR za posledních pět let. Výhra je dalším zřejmým krokem v jeho návratu.

Dal si další šanci na své 80. vítězství, když ve čtvrtek podepsal kartu 65 v golfovém klubu East Lake. Sdílí vedení v prvním kole s Rickiem Fowlerem.

„Jen by to posílilo rok“, řekl o vítězství Tiger Woods, jediný dvojnásobný šampion FedExCup. "Jen jsem doufal, že budu moci znovu začít hrát golf a vrátit se na tuto úroveň, to jsem doufal, že udělám na začátku roku, ale nevěděl jsem to." A já ano. "

Čtvrteční kolo zakončil 18palcovým orlem připomínajícím staré časy. Po zasažení 275 metrů dlouhého odpaliště v sestupu par-5 se Tiger Woods vymanil ze složité situace svým dřevem-5, aby pomalu dorazil na green. Poté pro orla vyrobil 8,5metrový pat.

" Bylo to dobré "řekl s úsměvem.

Dustin Johnson byl ve čtvrtek jediným hráčem, který vstřelil skóre.

Toto je druhý turnaj v řadě, kde se o vedení v prvním kole dělil Tiger Woods. Začalo to 62 před dvěma týdny na mistrovství BMW v golfovém klubu Aronimink. Woods uvedl, že čtvrteční kolo, i když bylo o tři údery vyšší, bylo „mnohem lepší“ kvůli náročnému nastavení East Lake a jeho greenů. Ve čtvrtek ovládal svou hru od odpaliště po green. Jediným jeho problémem bylo „dřevo-3“ ze 17. odpaliště. Minul jen čtyři plavební dráhy a čtyři zelené.

"Podmínky byly napjaté", Řekl Woods o golfovém klubu Aronimink. "Je těžké dostat míč blíž (na East Lake)." Pokud míč vtáhnete do drsné polohy, víte, že se k němu nedostanete blíž. Bermuda drsná, nemůžete to ovládat. Upřednostňuje řízení a dává větší důraz na sledování některých z těchto zelených. Hrál jsem docela rezonančním způsobem “

Byla to jeho jediná chyba dne. Ptal se back-to-back na jamkách 5 a 6, putty od 8 a 4,5 yardů, aby dokončil kolo na (-1) 34. Přidal birdie ve 12 a 14 před svým orlem na poslední jamce. 14. zasáhl přístup na 190 yardech a ocitl se 2,5 metru od vlajky.

Tiger Woods skončil na děleném 6. místě v šampionátu BMW. Překáželo mu druhé kolo 70, pak 66 a 65 v posledních dvou kolech. V posledním kole se ocitl o 1 úder za vedoucím, než dokončil tři údery za vítězem Keeganem Bradleym.

Woods dostal míč přímo na mistrovství BMW a pokračoval v tomto trendu ve čtvrtek. Skončil na 12. místě v soutěži přesnosti v Aroniminku s přesností jízdy 275 metrů od odpaliště. Pouze dva hráči, Paul Casey a Justin Rose, se ve čtvrtek dotkli více plavebních drah než Woods. Jako řidič se zlepšil, protože v prvním kole play-off SEVERNÍ DŮVĚRA zvětšil svůj půdní prostor a vyměnil hřídele.

„Byl jsem unavený z toho, že jsem nedokázal zvrátit situaci.“Woods řekl ve čtvrtek. „Moje houpačka byla docela jednorozměrná, nebo kdybych zasáhl přímý míč, nestačilo to. Musel jsem udělat jiný švih s řidičem nebo dřevem-3 nebo dřevem-5 nebo železem-2, a už jsem to nechtěl dělat. "

Po opětovném sestavení skupin na konci každého kola Tour Tour Championship zahrají Woods a Fowler v pátek finálovou skupinu. Byli také spárováni v prvních dvou kolech v Aroniminku, kde Fowler zastřelil 65-65 na jeho prvním startu od šikmého zranění.

„V mých očích je při jeho pohledu největším vítězstvím zůstat zdravý a zůstat zde po celý rok.“řekl Fowler.