Tiger Woods podepsal 71 karet, aby vyhrál turnaj TOUR ve East Lake, své 80. vítězství PGA TOUR a první od mistrovství světa v golfu 2013 - Bridgestone Invitational. poslední díra, “řekl Woods. Billy Horschel (66) byl druhý na (-9), dva údery za Woodsem. "Hodně pro to pracoval," řekl Joe LaCava, Woodsův caddy. "Lidé vůbec netuší, kolik." "

Mistrovství TOUR: 80. vítězství Tiger Woods

Tiger Woods - © Wikimedia Commons

S vítězstvím se Tiger Woods přiblížil vedoucímu TOUR Samu Sneadovi (82) a udělal jeden z nejnepravděpodobnějších návratů ve sportu.

Objal svého caddyho a odešel v náručí své přítelkyně Eriky Hermanové a poblahopřál skupině hráčů včetně Billyho Horschela, Brysona DeChambeaua, Rickie Fowlerové a Justina Thomase.

„Lidé, kteří jsou mi blízcí, viděli mé boje a to, čím jsem procházel, a někteří hráči, se kterými jsem si velmi blízký, mi při tomto procesu opravdu pomohli.“řekl Tiger Woods. "Jejich podpora a některé věci, které řekli z poslední zelené, znamenaly hodně." "

Justin Rose strávil den na stromech, ale birdie v 18. jamce, kde dvěma tahy zasáhl green, mu přinesl vítězství FedExCup, když podepsal kartu 73 a dokončil T4.

Rory McIlroy, který hrál s Woodsem, se také snažil dokončit kolo s skóre 74, aby dokončil T7.

Tiger Woods zvítězil poté, co vedl sólovou soutěž na 54 jamkách, a nyní vyhrál všech 24 turnajů, které vedl o tři nebo více úderů v posledním kole. V této sezoně už zaznamenal šest nejlepších 10, když se to všechno sešlo ve East Lake.

"Poslední dva měsíce hrál fenomenální roli.", řekl jeho LaCava caddy. "Nedokončil hraní na turnajích." Můžu se vrátit tři nebo čtyři turnaje, které mohl vyhrát, že měl vyhrát. Mluvili jsme o tom minulý týden. Řekl jsem mu dvě věci: musíte pracovat na své bunkrové hře a stále máte šanci. Zkusme to. "

Tiger Woods byl třetí v přesnosti řidiče, což je zásadní vzhledem k tloušťce povrchu u East Lake; byl první v míchání (17/24); a byl na druhém místě.

Paul Casey hovořil za mnoho lidí na otázku, zda si myslí, že by se Woods mohl někdy vrátit: „Doufal jsem, že se tam dostane“řekl Casey, „Ale byly chvíle, kdy jsem si myslel, že to asi nezvládne.“ "

Čísla byla zmrazena v čase - 79 vítězství PGA Tour, včetně 14 velkých společností -, ale nyní se očekávalo. Jack Nicklaus vyhrál Masters a Johnny Miller vyhrál AT&T Pebble Beach National Pro-Am na 46. Dobře, neměli tak drastickou operaci, ale Peyton Manning nevyhrál Super Bowl ve věku 39 let po cervikální fúzi?

Woods to udělal a nakonec se mu podařilo zvítězit s náskokem, jako za starých dobrých časů.

"Jo, no tak, osmdesátá léta je hodně", řekl. "Sam je vždy přede mnou." Myslím, že stále mám šanci hrát golf o něco více a možná budu tento počet nadále snižovat a možná překračovat. Ale myslím si, že se vším, čím jsem prošel a se vším, čeho jsem dosáhl, jsem měl štěstí, abych byl upřímný. Měl jsem velké štěstí. "