Ve věku 17 let se Nasa Hataoka poprvé objevila na titulních stránkách novin, když se stala nejmladší vítězkou a první amatérskou šampiónkou turnaje Japan Women's Open, obor JLPGA. Tento týden, ve věku 20 let, se Hataoka umístila na 4. místě v Rolex Rankings, protože je připravena obhájit svůj titul TOTO Japan Classic získaný v roce 2018.

TOTO Japan Classic: Nasa Hataoka je připraven obhájit svůj titul doma

Nasa Hataoka - © c827 pro LPGA

V roce 2018 během turnaje TOTO Japan Classic ohromila Nasa Hataoka svou vlast tím, že v neděli podepsala kartu 67 (-5), aby zvítězila dvěma tahy. Od té doby přidala vítězství ke svému rekordu LPGA Tour na Kia Classic v roce 2019. Nasa Hataoka si vzala dvoutýdenní dovolenou, aby se zotavila z nemoci, a řekla, že nebyla 100% vyléčena. %, ale že si nemohla nechat ujít příležitost obhájit svůj titul a připomenout si svůj úspěch v roce 2018.

"Hraju hlavně ve Spojených státech, takže nemám moc příležitostí hrát v Japonsku." Zúčastnit se tohoto turnaje se členy LPGA a vyhrát byla čest “Řekla Hataoka prostřednictvím překladače. „Zároveň jsem díky vítězství dokázal ukázat japonským fanouškům, že jsem vylepšil svou hru.“

Nasa Hataoka zahajuje TOTO Japan Classic na dobrý začátek. V září vyhrála Japonský ženský profesionální golfový šampionát Konica Minolta Cup, major JLPGA, a poté v říjnu potřetí ve své kariéře vyhrála Japan Women's Open. Ve svých posledních třech LPGA událostech skončila T3 na Buick LPGA Šanghaj, T4 na Cambia Portland Classic a T5 na CP Women's Open.

Na LPGA Tour jí zbývají pouze dvě události, čímž se snížily její šance na dosažení cíle tří vítězství v roce 2019, ale Hataoka říká, že si je jistá. "Stále mám štěstí, takže zůstávám pozitivní." "

Lexi Thompson se vrací k akci na TOTO Japan Classic

Rolex Rankings č. 8 Lexi Thompson se vrací na LPGA Tour pro tento týden na TOTO Japan Classic, což je její první start od září v Indy Women in Tech Championship. Ačkoli Thompson během této doby dostal zasloužený odpočinek, řekla, že svůj volný čas trávila cvičením v tělocvičně a na hřišti, včetně práce na některých změnách svého švihu.

Thompson řekla, že se snaží zkrotit skok ve svém švihu, aby byla konzistentnější, a sdílela několik videí o svém pokroku na svém Instagramu.

Navzdory dlouhé přestávce hlavní šampionka říká, že má oči zaměřené na svůj 12. titul LPGA tento týden.

"Je zřejmé, že chceme vyhrát." Stále je to můj cíl číslo jedna, ale s veškerým úsilím, které jsem za poslední čtyři týdny vynaložil, jsem se opravdu zavázal k tomu, na čem jsem pracoval, a nadále pracuji na svém švihu “řekl Thompson. "Nech to být a užij si tu zkušenost, že jsi tady." "

Thompson také uvedla, že se těší, až využije TOTO Japan Classic k přípravě na obhájení titulu na mistrovství CME Group Tour a uzavře tak svou osmou sezónu na turné.

"Pro mě je v tuto chvíli důležité, s těmi změnami, které jsem provedl, mít malou zkoušku a postavit ji do konkurenční situace, myslím, že je to velmi důležité." Poté budu mít týden volna, takže bude dobré naladit se před Napoli, abych zjistil, kde je moje hra a na čem musím pracovat. "

Dvojnásobná šampionka Shanshan Feng šťastná, že je zpět v Japonsku

Během sedmi startů na TOTO Japan Classic neskončila velká šampiónka Shanshan Feng nikdy nad třiceti nejlepšími. V top 30 v žebříčku skončila čtyřikrát, včetně dvou po sobě jdoucích vítězství v soutěži v roce 10 a 2016 v klubu Taiheiyo.

Jelikož se TOTO Japan Classic 2019 hraje na golfovém hřišti Seta, Feng naznačil, že je to jedna z jeho oblíbených zastávek na LPGA.

„Pokaždé, když se vrátím do Japonska, jsem opravdu nadšený, velmi šťastný, protože miluji japonštinu a miluji kurzy vaření a japonštiny,“ řekl Feng. "Organizace tohoto turnaje odvedla TOTO opravdu dobře." Myslím, že si toho velmi vážíme, a kdykoli mám příležitost se vrátit, rád si týden užiji. "

V této sezoně měl Feng pět nejlepších deseti výsledků, včetně výhry v Thornberry Creek LPGA Classic. S pouze dvěma událostmi zbývajícími na 10 turné LPGA plán, Feng doufá, že konec jeho sezóny na pozitivní poznámku.

„Tento týden jsem si nestanovil žádné cíle, vím, že jsem na tomto turnaji úspěšný, jen si chci užít týden a je to konec letošní sezóny, takže si myslím, že udělám maximum. "

Pro více informací: Cliquez zde