25. srpna 2019 ukončila skotská Carly Booth sedmiletý hladomor, než získala svůj třetí titul Ladies European Tour, na Tipsport Czech Ladies Open, společně s LET Access Series. O druhé místo na stupních vítězů se dělí Francouz Anaïs Meysonnier.

LET: Carly Booth vyhrál Tipsport Czech Ladies Open

Carly Booth - © Ladies European Tour

Carly Booth zaznamenala kola 68, 69 a 70, celkem 207, (-9) po 54 jamkách, v Golf Resortu Karlštejn, aby dokončila jeden úder před, Francouzka Anaïs Meysonnierová, Finka Sanna Nuutinenová a anglické duo Charlotte Thompson a Hayley Davis.

Německá Olivia Cowan obsadila šesté místo a amatérka Patricie Macková byla nejlepší českou hráčkou a dělila se o 12. místo.

Carly Boothová vyhrála své dva předchozí tituly v roce 2012, na skotské a švýcarské Open byla skotská žena přemožena emocemi, když si uvědomila, že věděla, že její jméno je v horní části tabulky. Po dokončení svého posledního kola se zeptala fotografa v LET, kde bylo skóre, kdo byl vůdce a kolik lidí bylo krk a krk s ní. Odpověděl: "Jen ty: vyhrál jsi", rozplakala se.

Její poslední kolo na horské dráze mělo sedm birdie a pět bogey a zeptala se svého caddyho Andyho Cartera, golfového profesionála v Jumeirah Golf Estates v Dubaji, "Hrál jsem golf?" “.

Poslední kolo zahájila nerozhodně o vedení s Nuutinenem v 7 pod parem, ale rozjela se hrubě, hned při prvním úderu řidiče se dostala z meze a poté na prvních čtyřech jamkách minula tři údery. .

Na páté, sedmé a deváté jamce však vyprodukovala odvážný riposte s dobrými birdie, aby zahájila turnu na stejné úrovni a dělila se o první místo.

V 5 přistála 1 m birdie, poté na 50 par-7 hrála o 5 stop pravý lámací putt, než na 20 vrátila nádherný 6metrový putt.

Rozhodně využila po birdie na jamkách 11 a 13,, hrající železnou střelu 5 do 1; 80 metrů od vlajky na 11 a poté žeton na dlouhé 13, ale trpí 2 novými bogey na otvorech 14 a 15.

Od té doby bylo plánem hry zahrát na posledních třech jamkách birdie, které udělala 16. a 17., než skončila s parem 18. "Pravděpodobně stejně dobře jsem nevěděl, jaká byla v té době situace."řekla Carly Boothová.

"Celý den jsem trochu ohromen." Hrál jsem dobrý golf a musel jsem se v tomto posledním kole pořádně prohrabat. Jsem ohromen štěstím “ , řekla.

"Je to už sedm let, je to trochu šok." Nevěděl jsem, jaké je skóre, nevěděl jsem nic o žebříčku a na konci jsem udělal opravdu solidní par. "

"Je to země, kterou ráda navštěvuji, v České republice jsem měl nějaké dobré výsledky v Pro-Ams a vítězství na tomto turnaji pro mě hodně znamená." Konečně získat vítězství po sedmi letech je neuvěřitelné “ .

Carly Booth z Comrie v Perthshire řekla, že téhož večera míří do svého domova v Manchesteru, kde bude oslavovat své vítězství se svými přáteli.