Finka Tiia Koivisto, autorka posledního kola za 66 (-5), vyřadila play-off proti Australance Whitney Hillier, duel, ze kterého vyšla vítězně a vyhrála Jabra Ladies Open v podání Bitstampové. Čtyři Francouzky skončily v první 15: Constance Fouillet, Anne-Charlotte-Mora, Agathe Sauzon a Anne-Lise Caudal.

Vítězka Tiia Koivisto na Evianu - přes Twitter @LETgolf

Vítězka Tiia Koivisto v Evianu – prostřednictvím Twitteru @LETgolf

Díky dobrému comebacku během posledního kola Jabra Ladies Open je to tento týden konečně Tiia Koivisto. Finka začala o tři rány za australskou vedoucí Whitney Hillierovou a chopila se své šance a zajistila si místo v play-off závěrečným birdie na 18. Z duelu proti Australian vzešla vítězně a přidala na jeho seznam Jabra Ladies Open. Získala tak své první vítězství na Ladies European Tour a získala vstupenku do příštího Amundi Evian Championship.

Čtyři Francouzky skončily v první patnáctce závodu: Constance Fouillet, Anne-Charlotte-Mora, Agathe Sauzon a Anne-Lise Caudal. Nejmladší z nich Constance Fouillet dosáhla v sobotu druhého nejlepšího skóre s 15 (-67). Skončila tak po boku svých krajanů na 4. pozici s celkovým +13.

Agathe Laisné a Emma Grechi jsou o dva rány níže v žebříčku, na 27. místě se skóre +3.

Anais Meyssonnier bude mít po prvním dnu těžký zápas, který uzavřela pod par s kartou 70 (-1). Otáčí karty 75 (+4) a 74 (+3) s celkovým výsledkem +6 a 40. místo.

Julie Maisongrosseová skončila ve svém týdnu v Evianu na 51. místě se skóre +8 na turnaji.

Camille Chevalier uzavírá pořadí Francouzek, které prošly Cut, na 57. místě s +11.

Chcete-li najít kompletní žebříček Jabra Ladies Open prezentovaný Bitstampem: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.

Jabra Ladies Open: Hillier u řízení, Caudal T10