Zápas play-off v pondělí mezi Jason Day a Alexem Norenem na Farmers Insurance Open odložil zveřejnění oficiálního žebříčku světového golfu tento týden. A když to konečně vyšlo, došlo k dvěma překvapivým věcem: Oba hráči se pohnuli a Tiger Woods udělal další velký skok.

Tiger Woods - © Alexi Orloff

Návrat 23. místa Tigera Woodse na PGA Tour v Torrey Pines mu vynesl 108 míst, z 647. na 539. místo. Samozřejmě to není velký problém pro někoho, kdo strávil 683 rekordních týdnů na vrcholu. během své slavné kariéry, ale je to nejvyšší místo, kam se Woods za poslední dva roky umístil.

Mezitím Day se svým 10. vítězstvím v PGA vyšplhal na čtyři místa na 11. místo, zatímco Noren získal tři místa na 16. místě. Prvních sedm zůstává nezměněno, Dustin Johnson zůstává na vrcholu 50 po sobě jdoucích týdnů.

Přesto, že Woods zasáhl pouze tři ze 14 plavebních dráh v každém ze svých posledních tří kol, dokázal v každém ze čtyř dnů dosáhnout par nebo lepší. Byla to Woodsova první oficiální událost na PGA Tour od loňského Farmers Insurance Open a zaznamenal svůj první turnajový škrt od mistrovství Wyndham 2015.

Tiger Woods se před dokončením T-1,199 minulý měsíc v Hero World Challenge umístil pouze na 9 668 a posunul se na 14. místo. Čtrnáctinásobný hlavní šampion bude příští na Open Genesis za dva týdny.