Shanshan Feng nastavila latku vysoko na Thornberry Creek LPGA Classic a měla pocit, že toho udělala dost. Tři birdie ve čtyřech jamkách ji v neděli přivedly ze tří ran na jednu ránu, alespoň si myslela ...

LPGA: Shanshan Feng zvítězil, Céline Boutier v Top 10

Shanshan Feng - © Thornberry Creek LPGA Classic přes Twitter

Teprve poté, co udeřila do svého železa ze vzdálenosti tří stop na poslední jamce, uviděla pořadí a uvědomila si, že je svázaná s Ariyou Jutanugarn.

"Byl jsem rád, 'Ach, ne." Musím udělat tohle “, řekla.

Žádný problém. Nechala vlajku na svém místě a hodila svůj poslední putt za 63 (-9) a vítězství o jeden úder nad Jutanugarn, který zasáhl železo-8 ze vzdálenosti 1 metru pro birdie a kartu. Finále 64. Toto je desáté vítězství Fenga na LPGA Tour, ale jeho první vítězství od Blue Bay v Číně v listopadu 2017.

„Před dnešním kolem jsem nevěděl, co ostatní udělají, a tak jsem mířil na 30 centů par,“ řekl Feng.
Skončila s celkovým skóre 259 (-29), dva údery mimo rekord turnaje, který loni zaznamenala Sei Young Kim. Dvacet dva hráčů skončilo 20 pod parem nebo lépe.

Pro Jutanugarn to byl druhý pokus za tři týdny, který hrál ve finální skupině KPMG Women's PGA Championship na Hazeltine a nedokázal birdie, když zvítězila Hannah Green.

„Celkově byl celý můj týden velmi dobrý“řekl Jutanugarn. „Je to úžasné, protože jsem vůbec nečekal, že budu hrát tak dobře, takže jsem opravdu spokojený s tím, jak jsem hrál.“

Tiffany Joh birdies své poslední tři díry na skóre 67 a skončil třetí svázaný s Amy Yang (65) pro její nejlepší výsledek na LPGA turné.

Hyo Joo Kim, devět úderů po otevření 71, uzavřel 64 a skončil pátý.

Sung Hyun Park, který se minulý týden v Arkansasu vrátil na první místo na světě, ve finále nikdy nic nedostal. Na birdie zahrála pouze jeden par-5, po 12. jamce se jí nepodařilo birdie ani jeden a skončila s 69 na šestém místě s Yealimi Noh, který přistál 68.

Noh, 17letý Kalifornčan, který odmítl příležitost hrát UCLA, aby se stal profesionálem, dokončil velký týden. Začala se kvalifikovat v pondělí jen proto, aby vstoupila do turnaje, o víkendu hrála v poslední skupině a již přistála na kotvišti příštího týdne na Marathon Classic.

„Mým cílem bylo být v tomto týdnu v top 10,“ řekla.

Koncem roku 2017 se Feng dostala na první místo na světě, ale začala upadat a ztratila kontrolu nad svými žehličkami, což považovala za svou sílu.

„Snažil jsem se dostat větší vzdálenost a možná jsem prostě ztratil pocit ovládání míče,“ říká Feng. "Dostal jsem to zpět, takže jsem s tím velmi spokojený." Myslím, že to není určitě poslední vítězství. "

Na francouzské straně se Céline Boutier podařilo umístit na 9. místě se skóre 267 (-21). Karine Icher se mezitím ocitla na 35. místě se skóre 273 (-15). Jsou jedinými dvěma Francouzi, kteří se zavázali překročit hranici.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde