Thajský Thongchai Jaidee včera zvítězil v Guyancourtu na 100. ročníku French Open na selektivním hřišti Albatros národního golfového hřiště, které bude v roce 2018 hostitelem Ryder Cupu.

• Thongchai Jaidee vítěz 100. French Open a Jean Lou Charon předseda ffgolf - foto TPlassais / swingfeminin.com
Thongchai Jaidee, 46letý thajský veterán, vyhnal italského Francesca Molinariho o 4 body a irského RoryMcIlroya, headlinera turnaje, o 5 bodů. První Francouz, Julien Quesne a mladý Mathieu Decottignies Laffon dojedou na 16. místě.

Jaidee vyhrál turnaj hlavně díky své neuvěřitelné důslednosti, kdy se během víkendu dopustil pouze jednoho bogey. A opět na úplně poslední jamce! Korejský Wang, jeho partner v poslední hře, mezitím tuto neděli sbíral bogey (6) a dvojité bogey (1).

I přes počasí, které budeme po dobu čtyř dnů skromně kvalifikovat jako ponuré, turnaj
byl velkým populárním úspěchem. Je třeba říci, že veřejnost mohla vidět jednu z nejkrásnějších scén
hráčů ve Francii po celá léta, s ex světem č. 1 (McIlroy, Westwood, Donald, Kaymer) a vítězi Majors (McIlroy, Kaymer, Harrington, Weir, Willett, Yang, Clarke, McDowell) v troskách.

Čtyři hráči, kteří skončili v top 12, si zajistili své místo na British Open, který se za deset dní uskuteční ve skotském Troonu: Jihoafričané Brandon Stone a Richard Sterne, Švéd Alex Noren a Angličan Callum Shinkwin

Diváci přítomní ve čtvrtek mezi jamkami 9 a 18 si tak budou moci všimnout pěkného gesta Padraiga Harringtona, dvojnásobného vítěze British Open a vítěze USPGA. sotva sekundy poté, co zničil svůj bodovací lístek - až pod par - s krutým trojitým bogey na jeho poslední jamce dne, Ir laskavě podepsal několik autogramů dětem kolem sebe. Vysoká třída.