Francouzský tým tuto sobotu vyhrál The Spirit International Amateur Championship. Když se Blues v polovině období vrátili z druhé pozice, skončili vítěznými v konečné obecné klasifikaci, dvě rány nad Norskem a Jižní Koreou. Francie v tomto případě zvítězila poprvé, po druhém místě v roce 2013. Francouzský tým žen skončil ve své kategorii na druhém stupni vítězů.

The-Spirit-International-Amateur-Championship-La-France-vítězný

Adrien Pendaries, Candice Mahé, Pauline Roussin-Bouchard a Julien Sale s jejich trenérem Patricia Meunier-Lebouc. Ffgolf obrázek

Shrnutí

Po prvním dni v čele, v záloze uprostřed na druhé pozici, se Francouzi poslední den nevzdali. Úsilí bylo rovnoměrně rozloženo mezi čtyři francouzské občany. V záhlaví si Candice Mahé a Pauline Roussin-Bouchard připsaly čtyři birdie, přičemž také využily výhody, že to nikdy nedělaly na stejné jamce. Výsledek: skóre -8, které již umožnilo pořídit tři výstřely proti Jihokorejcům, vůdcům a partnerům dne. Tento skvělý výkon přinese také dvě francouzské ženy stříbrnou medaili, druhou v pořadí žen.

Na straně mužů Adrien Pendaries přesto zahájil trikolorní duo dobře birdieing na 1, napodobil z další díry Julien Sale. Situace se ale bude komplikovat po bogey pro francouzskou dvojici na 4, která si bude muset počkat do 11, aby našla cestu k vítězství. Birdie kombinovaná ve 12 letech a poslední podepsaná Julienem Saleem ve 14 letech stačila k zajištění modrého úspěchu se skóre -4 za den, o tři údery lepší než Jihokorejci a v -37 celkem se dvěma údery před Zemí ranního klidu a Norskem.

Slovo trenéra: Patricia Meunier-Lebouc

"Jsem na ně velmi hrdý." Měli jsme skvělý týden, ale myslím, že bychom totéž řekli, kdybychom nevyhráli. Je to turnaj, který přináší desetkrát více zážitků než jednoduché individuální turnaje. Existuje přátelská stránka, ale nezapomíná se, že hřiště je monstrum a že je to golf na vysoké úrovni. Hráči jsou hrdí na to, že na tento turnaj, který dnes všichni uznávají jako jedinečný, označili francouzskou vlajku a která označuje historii a náladu. "