Na začátku posledního kola Augusta Masters je v čele sám Japonec Hideki Matsuyama. Se čtyřmi údery před svými pronásledovateli, včetně bývalého vůdce Justina Rose, mohl být Matsuyama prvním Japoncem v historii, který zvítězil na turnaji Major.

Mistři: Hideki Matsuyama s rukávem zelené bundy?

Mistři: Hideki Matsuyama v jednom rukávu zelené bundy - Photo Getty Images

Imperial Hideki Matsuyama převzal kontrolu nad Augusta Masters od Justina Rose, v předvečer posledního kola se čtyřmi údery před svými pronásledovateli. V případě vítězství by Matsuyama byl prvním Japoncem v historii, který by vyhrál na turnaji Major.

Matsuyama, bývalá světová dvojka, zakončil mistrovské 3. kolo s vynikajícími 65 (-7) hroty s orlem a pěti birdie, bez sebemenšího bogey.

Hra byla přerušena na 78 minut kvůli dešti na konci odpoledne.
« Poté, co zazněla siréna, která oznamovala zotavení, udeřil jsem každou ránu přesně tak, jak jsem chtěl “, Matsuyama komentoval NBC.

Pátý v roce 2015 je jeho nejlepším hodnocením v Augustě, je prvním Japoncem, který uzavřel kolo Masters na vrcholu žebříčku.

« To je pro mě nové “ Matsuyama řekl o své pozici den před posledním kolem, aby hrál na grandslamovém turnaji.  » Jediné, co můžu udělat, je relaxovat, dobře se připravit a zítra se snažit “ komentoval Matsuyama, který se zjevně viděl, jak napodobuje svou krajanku Tsubasa Kajitani, vítěze amatérských žen Masters minulou sobotu.

Jeho první vystoupení Masters bylo jako amatérský golfista v 19 letech. Nyní je 29letý muž v čele Masters s pěkným čtyřbodovým náskokem před Justinem Rose (72), Xanderem Sc Chaudelem (68), Marcem Leishmanem (70) a Willem Zalatorisem (71).

ScHotele, který nasadil 28tý putt pro orla na 15, skončil pětkrát v top 5 na hlavních turnajích. V roce 2019 sdílel druhé místo v Augustě za Tigerem Woodsem.
« Se svými žehličkami jsem měl několik skvělých záběrů. Nemůžu se dočkat neděle. řekl ScHotele "

Díra v jednom pro Kanaďana Coreyho Connersa, který dosáhl skutečného úspěchu podepsáním železného esa 9 na jamce 6, par 3 170 metrů. Dobrý zákrok pro 29letého severoameričana, 20. v Masters 2020, se umístil na 6. místě se solidními 68 (-6) s pěti birdie proti třem bogueys.

Jordan Spieth je sám na 7. místě (-5) 6 úderů za vedoucím, následuje dvojitý bug a dva buggy. Bude muset dát své nejlepší golfové hřiště, aby se pokusil obléknout si zelenou bundu podruhé po své korunovaci v roce 2015.

Phil Mickelson se vrátil na par s 69 (-3) kartou.