Mistrovství Evian posiluje svou sportovní politiku tím, že po evropských kvalifikacích zahájilo dvě nové mezinárodní výběrové akce ve Spojených státech a Koreji.

20160426_EvianChampion_AfficheIncarneeReveleeparLydiaKo_00

Nové příležitosti pro golfisty po celém světě, tyto akce nabízejí 5 míst v prestižní náhorní plošině du Majeur.

Po výběru Maria Verchenové a Nanny Koertz Madsenové v evropských kvalifikacích nabídly United States Qualifications pas na mistrovství Evian Laure Gonzalez Escallonové a Ally McDonaldové (konečné pořadí na www.symetratour.com).

Třetí a poslední etapa, Korea Qualifiers, začínají 27. července.

Belgie Laura Gonzalez Escallon (25 let) a Američanka Ally McDonald (23 let, vítězka a druhá z Firekeepers Casino Hotel Championship na Symetra Tour) zvítězily v kvalifikaci na Evian Championship 2.

Působivá během tohoto turnaje sníženého bouří na 36 jamek, Laura Gonzalesová zvítězila ve 129 (-15) s posledním kolem v 64 (-8), což je nový rekord kurzu. Mladá hráčka, která byla na University of Purue v roce 2012 korunována „hráčem Velké desítky“ na Symetra Tour od roku 2014, je prvním Belgičanem, který vyhrál tento americký turnaj jako odrazový můstek pro LPGA Tour. Vítězství, které otevírá dveře mistrovství Evian.

"Je neuvěřitelné, že mohu jít do Evian." Bude to můj úplně první turnaj na LPGA Tour a také major! Laura Laura, 16. na seznamu peněz Symetria Tour.

V tomto žebříčku figuruje Ally McDonald na 2. pozici. Mladý americký „nováček“ se letos představí také na září v Evian Championship. Ally, první hráčka, která vyhrála mistrovství chlapců v Mississippi, vyhrála Michigan Open Championship, svůj první turnaj jako profesionálka loni v létě.

Dva nadějní hráči, kteří budou následovat Eviana.