Švédský Linn Grant vyhrál tuto sobotu na Terre Blanche Ladies Open (LETAS), a to o čtyři údery předem. Émilie Alonso, nejlepší Francouzka, urvala dobré 7. místo.

Linn Grant, který letěl první dva dny, měl na začátku posledního kola náskok šesti ran. Švédka dokončila své poslední kolo perfektně na nádherném hřišti Riou du Terre Blanche Resort, navzdory některým chybám na začátku hry, bogey na 2 a double na 5. V polovině hry se vše vrátilo do normálu pro proroka Helsingborga, který zakončil svůj turnaj konečnou kartou 72 (par), což je dost na to, aby mohl zvednout svou první trofej v LET Access Series. Celkově na -10 čtyři údery před dánskou amatérkou Amalie Leth Nissen (69) a šest před Belgičankou Charlotte de Corte (71). Do konce sezóny zbývá už jen jeden turnaj, ale stále je to Angličanka Lilly May Humphreysová s nerozhodným 5. místem, která dominuje pořadí zásluh druhé evropské divize.

Na modré straně skončil v první desítce pouze jeden z našich zástupců: je to místní z etapy, Niçoise Émilie Alonso, který skončil na 10 (-70) a obsadil 2. místo v par celkovém počtu. První trikolorní amatér, Toulousaine Yvie Chaucheprat obsadil 7. místo na +11 díky poslední kartě 1 (-71).