Poslední kolo 71 (par) stačilo Céline Boutier na to, aby tuto neděli vyhrála své druhé vítězství v sezóně na Symetra Tour a příští rok vyhrála svoji kartu na LPGA Tour.
(Zdroj: FFGolf)

Céline Boutier, vítězka soutěže GreatLIFE Challenge v Sioux Falls (Symetra Tour) - Foto: DR - Zdroj: FFGolf

Ve dvou turnajích si Céline Boutier získala pověst hráčky na významných akcích. Vítězný v polovině května Self Regional Healthcare Foundation Classic, druhé největší ceny sezóny na Symetra Tour, Parisienne tuto neděli vyhrál nejdůležitější turnaj na okruhu. Druhé „hlavní“ vítězství nad druhou americkou ženskou divizí, které donutilo Habs říct: "Doufám, že si příští rok zahraju také v Majors!" " V roce 2018 už Boutier nebude soutěžit na Symetra Tour, ale na LPGA Tour: s 31 500 dolary včera v Jižní Dakotě předává číslo 2 ve Volvik Race for the Card.

A především díky téměř 100 000 bankovkám po 17 odehraných turnajích si jistě zajistil svoji přítomnost ve velkých ligách příštího roku. „Pro tento cíl jsem pracoval tak dlouho“přiznává. "Chtěl jsem vyhrát tuto sezónu znovu a dělat to na největším turnaji je prostě skvělé." Nyní mi poslední kola umožní připravit se na příští sezónu na LPGA. "

Na hřišti v golfovém klubu Willow Run, kde v sobotu vyrovnala rekord zářivými 63 (-8), byla včera Céline Boutier méně okázalá. Její poslední karta 71 (par), označená dvěma birdie na 10 a 12 a bogey na posledních dvou jamkách, jí nezabránila dokončit práci a vyhrát na -11 celkem. "Podmínky byly tvrdé." Začal jsem pomalu, s devíti starty na cestě, což nebylo špatné, ale ani skvělé. Vítr nabral na konci a já jsem bogey 17. a 18., ale celkově jsem hrál solidně “, analyzovala. Bývalá amatérská světová jednička 1 byla najednou před svým dnešním partnerem, Thajkou Benyapou Niphatsophonovou, která se ujala vedení v žebříčku výdělků a také potvrdila svůj vstup na LPGA Tour.

Chcete-li zobrazit výsledky: Cliquez zde