Šest let na den poté, co získala svůj první velký titul na KPMG Women's PGA 2016, vyhrála Brooke Henderson ShopRite LPGA Classic, což je její 11. vítězství na LPGA Tour. Céline Boutier, úřadující šampionka, poctila svůj status podpisem nejlepší karty dne. Stratosférický -8 (63) a skončil na 9. místě.

ShopRite LPGA: Brooke Hendersonová získává svůj 11. titul

© LPGA Tour

Brook Henderson, 9. na začátku posledního kola, zaznamenal vynikajících jasných 64, skončil na -12 a nakonec vyhrál play off proti Američance Lindsey Weaver-Wrightové.

"Myslel jsem, že když jsem dnes přišel, byl jsem příliš daleko na to, abych se vrátil, snažil jsem se jít tak nízko, jak jsem jen mohl, abych viděl, co se stalo, a jsme tady," řekl Henderson, který se stal 29. hráčem v historii okruhu. vydělat ve své kariéře jackpot ve výši alespoň 9 milionů dolarů, sečtením bonusu pro vítěze ve výši 262 500 dolarů. "Ano, je to úžasné." Mám ráda, když si můžu vyhrát s rodiči a sestrou. Vždy je blízko mé tašky, ale o to je výhra o něco výjimečnější. »

Kanaďanka, která v neděli zasáhla každou fairway a 16 z 18 greenů, měla během dne na svých prvních devíti jamkách 5 pod par, což zvýraznil eagle na devítce a srovnal tak lídra. Další dvě birdie na 12. a 18. místě zpečetily jeho vedení, dokud Weaver-Wright nezahrál birdie na své poslední jamce a vynutil si play-off.

Hendersonův přístup na 18. jamce, přistál dva yardy od flagsticku, a když Weaver-Wright zahrál par, kanadská hvězda vyslala eagle, aby vyhrála poprvé od DIO Implant LA 2021 Open.

„Samozřejmě jsem měl opravdu jen jednu příležitost, takže jsem se tam jen pokusil vyrazit a trefit několik opravdu solidních střel. Už jen jít po ferveji a vidět, že jsem docela malý, byla velká úleva. Pak jen potřeba dva putty k vítězství bylo úžasné.“, řekl Henderson, který je nyní v play off 2 na 1. „Lindsey hrála velmi dobře a jsem velmi nadšený. Je to moje desáté vítězství a tvrdě jsem dřel, byla tam moje sestra a můj otec a je tam i moje matka. Jejich podpora v těžkých i dobrých časech je prostě úžasná. »

Podívejte se na tento příspěvek na Instagram

Příspěvek sdílený Celine Boutier (@celineboutier)

Jodi Ewart Shadoff skončila třetí za Weaverovou-Wrightovou s celkovým skóre (-11), když druhý den v řadě zastřelila 67 bodů. Byl to její nejlepší výsledek na okruhu od Dana Open 2020, kde se dělila o druhé místo. Ewart Shadoff pečetil třetí místo po závěrečném eagle na 54. jamce, který označila za vrchol svého kola.

Lydia Ko skončila na děleném čtvrtém místě s Albanem Valenzuelou, který usiloval o to, aby se stal prvním švýcarským vítězem na LPGA Tour. Oba hráči zaznamenali 67 pod par, přičemž Ko měl šest birdie a dvě bogey a Valenzuela zaznamenal den bez bogey se čtyřmi birdie. Šampionka ShopRite LPGA Classic z roku 4 Brittany Lincicomeová a šampionky LPGA Tour Marina Alex a Nasa Hataoka jsou dělené na šestém místě.

Skvělé provedení od Boutiera

Pěkná reakce od obhájce titulu Celine Boutier, která svůj status poctila zajetím nejrychlejšího kola týdne s výjimečnou kartou 63, (-8), což je stejné skóre, jaké zaznamenala v poslední den roku 2021 – skončila dělená na devátém místě s Jenny Shin a Brittany Lang. Pařížanka si proto 10 dní před dalším Majorem roku nabízí novou top 11 na okruhu.

Z jeho strany  Perrine Delacour odevzdal poslední kartu 70 (-1) a skončil na 42. místě.