Helen Alfredsson vyhrála v roce 2019 titul LPGA Championship na francouzském Licku, navzdory větrnému minulému dni. S klesajícími teplotami a stále silnějšími burzami dokončil turnaj pod par na -2.

Senior LPGA Championship: vítězství pro Helen Alfredsson

Helen Alfredsson - © Rick Sharp / LPGA

Alfredsson, sedminásobná vítězka LPGA Tour a vítězka Major, vyhrála svůj druhý Senior Major sezóny poté, co loni v květnu vyhrála US Senior Women's Open 2019.

Alfredsson zahrál na prvních devíti jamkách tři, zatímco vedoucí druhého kola Juli Inkster dvakrát z devíti připustil bugy a spadl z prvního místa o dvě místa níže. S jedinou chybou na 11, Alfredsson zaznamenal sérii startů, aby se ujal vedení, dokud ve středu večer nespadl finální putt.

"Jak říkají všichni sportovní psychologové, udeřte vždy po jedné kouli." V takový den je to ještě důležitější a opravdu se vyhýbejte problémovým oblastem, které zde snadno najdete, a o to se celý den snažím. Nebylo to vždy hezké, ale naštěstí to bylo velmi efektivní, “ řekl Alfredsson.

Alfredsson dokončil T2 v roce 2017 a T3 v roce 2018 a cítil, že na kurzu Pete Dye se blíží vítězství. „Byl to skvělý pocit vyhrát US Senior Women's Open a získat trofej USGA, protože mi to na chvíli uniklo,“ řekl Alfredsson. "Vždycky jsem to chtěl udělat na konci, být silný a odhodlaný, a proto jsem nejšťastnější." Když oheň vstoupí do tvého břicha, myslím, že ve mně stoupá. Takže jsem šťastnější, že jsem si dokázal zachovat chladnou hlavu. "

Člen LPGA a člen World Hall of Fame Inkster se snažili udělat zadní devět, přičemž další tři bogey pro jednoho birdie skončili na druhém místě v sólo po (+1) po podepsání karty ze 76. Bylo to její třetí druhé místo v Senior Major, ale ví, že se je stále na co těšit. „Mé tréninkové houpačky mi dělaly dobře, pak to překonám a je to, jako by se moje dolní část těla právě zastavila.“, komentoval Inkster. "Víš co, zítra vyroste slunce." "

Trish Johnson, vítězka akce v roce 2017, se dělila s Moirou Dunn-Bohls o třetí místo na stupních vítězů. Michele Redman skončil v první pětce poté, co získal kartu 72 (+3).

Pouze jeden další hráč zaznamenal poslední den kolo pod par. Michele McGann se ve středu umístila na prvním místě a v skóre (+69) zaznamenala skóre 43, aby přešla z T19 na T11.

Po zvednutí trofeje Alfredsson oznámila, že sponzoruje červenou dodávku v dětské nemocnici Riley. „Co děláme s Rileyho dětmi, máte pocit, že z tohoto místa odcházíte po setkání se všemi těmi úžasnými dětmi, a doufáme, že uděláme něco správně,“ řekl Alfredsson. "Milujeme to, ale důležitější je to, co jsme schopni vrátit." "

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde