Sei Young Kim tuto neděli ve floridském Bellairu zvítězila na mistrovství žen v pelikánu (LPGA), což je její druhé vítězství v řadě v této sezóně. Perrine Delacourová skončila dobře, jediná Francouzka, která překonala řez, popadla prvních 20.

Sei Young Kim vyhrála Mistrovství žen v Pelikánu

Sei Young Kim vyhrála Mistrovství žen v Pelikánu - Foto Tristan Jones -LET

Po svém triumfu na KPMG Women's PGA Championship 11. října při svém posledním startu si Kim s konečným skóre 266 (-14) zajistila 12. vítězství na LPGA Tour. Jeho druhý úspěch v této sezoně a zlomil remízu o třetí místo na jihokorejském vítězném seznamu s Jiyai Shinem za Inbee Park (20) a Se Ri Pak (25).

Kim byla polita šampaňským, aby oslavila své vítězství, jak je zvykem.

«Moji přátelé mi to nalili na hlavu, pak na tričkoŘekl Kim, také pětinásobný vítěz KLPGA. "Osprchoval jsem se šampaňským. A pak se samozřejmě trochu napij, abys mě cítil - znáš opilce. »

27letý jihokorejský hráč je prvním hráčem od roku 2016, kdy Ariya Jutanugarn získala druhý titul v řadě po major.

"Po turnaji si chci jen odpočinout a cítit se svěží, a už nemyslím na golf," řekla Kim. "Chci se jen bavit." "

Američanka Ally McDonald nedokázala udělat lépe než 68 (-2). Nestačí si dělat starosti s Jižní Koreou, která začala s 5 body před odpalištěm 1.

"Jsem opravdu spokojený s tím, jak jsem hrál," řekl McDonald. "Držel jsem se ... Je zřejmé, že po vítězství je získání druhého místa vše, o co mohu požádat." "

Stéphanie Meadow skončila sama třetí s 9 body po 69.

Lydia Ko (69) a Austin Ernst (68) skončili na 4. místě na -8 a Brooke Henderson (69), Jessica Korda (64), Angela Stanford (65) a Jennifer Song (65) se dělily o pátou pozici na -5.

Jin Young Ko, světová jednička po dobu 1 týdnů, skončil 68. na 34 bodech s kartou 3 (-71) pro svůj návrat na LPGA Tour. Ko byla během pandemie COVID-1 ve svém domě v Jižní Koreji.

Kim je na pokraji prvního místa ve světovém žebříčku.

"Znamená to pro mě hodně, číslo 1 je letos na mém seznamu přání, je to můj největší letošní cíl," řekla Kim. "Předtím to byla zlatá olympijská medaile, což byl můj první gól, ale byl zrušen." Možná příští rok. "