Skandinávská smíšená soutěž v současné době soutěží - 78 mužů a 78 žen - trikolorní barvy, které mají na začátku 5 hráčů a na straně mužů 3 hráče. Hostitelé Henrik Stenson a Annika Sorenstam se rádi vracejí do Švédska a jsou v čele inovativního turnaje.

Scandinavian Mixed: historický týden se vaří

Annika Sorenstam a Henrik Stenson - © LET

Golfový a společenský klub Vallda hostí turnaj, který uvidí první dvě smíšená kola zahrnující buď dva muže a jednu ženu, nebo dvě ženy a jednoho muže. Přihlášeno 8 Francouzů včetně 5 hráčů přítomných s: Hrají: Celine Herbin, Camille Chevalier, Astrid Vayson De Pradenne, Agathe Sauzon, Anne-Lise Caudal, u mužů: Benjamin Hebert, Robin Roussel et Robin Sciot-Siegrist.

Sorenstam, který vyhrál 17 titulů v LET, si užíval rozhovory s hráči kolem hřiště a nemůže se dočkat, až turnaj začne.

"Jsem nadšený, že tu mohu být." Je fantastické, vracet se do Švédska a hlavně hrát, je to už 13 let, co jsem v mé domovské zemi trefil ránu, takže se nemůžu dočkat, až si užiji zábavný týden, prohlásil desetinásobný vítěz Majors.

"Je mi ctí uspořádat tuto akci s Henrikem, vrátit se do Švédska a uspořádat tuto jedinečnou a historickou událost v naší zemi." Je to krásné místo a je zábavné vidět a mluvit s některými hráči. Mnoho z nich je netrpělivých. Je zábavné procházet se po kurzu a sledovat mix hráčů a interakce je opravdu zábavná. Jsem rád, že jsem tady a těším se na krásný týden. "

Stenson, který vyhrál Royal Championship 2016 Open Championship, doufá, že formát umožní golfu vidět novou generaci hráčů.

"Máme příležitost inspirovat novou generaci golfistů v naší zemi, což je něco, pro co jsme Annika i já nadšení prostřednictvím našich nadací a dalších iniciativ," řekl pětinásobný účastník Ryder Cupu.

"Je to zcela nový koncept hrát společně s dívkami a dělat to v naší zemi, která je lídrem v oblasti rovnosti a v této oblasti udělala spoustu dobrých věcí." Je to vzrušující týden a myslím, že je skvělé být součástí tohoto nového formátu ve Švédsku. Dokázat to s Annikou je opravdu něco zvláštního. "

Tři věci, na které si musíte dávat pozor ve Scandinavian Mixed

Sezóna LET pokračuje již třetím týdnem po sobě jdoucích turnajů a další je Skandinávská smíšená hra, která se koná v golfovém a venkovském klubu Vallda. Tady jsou tři věci, na které si ve Švédsku dávejte pozor ...

Nejlepší hostitelé

Henrik Stenson a Annika Sorenstamová pořádají tento týden turnaj ve Švédsku, přičemž se účastní také dva legendární Švédové. Stenson byl prvním mužským švédským a prvním severským mužským majorem poté, co vyhrál Otevřené mistrovství 2016 v Royal Troon. Pětkrát také reprezentoval Evropu na Ryder Cupu, který vyhrál třikrát.

vyjádření „Největší ze všech dob“ se používá ve sportu a Sorenstam se k tomuto popisu dokonale hodí se 72 výhrami LPGA, z toho 10 velkých a 17 výher LET, nikdo nemůže pochybovat o tom, že během svého působení na turné dominovala. Vítězka soutěže LET Order of Merit z roku 1995 také soutěžila v osmi Solheim Cupech, které vyhrála dvakrát. Byla kapitánkou v roce 2017 a letos je kapitánkou evropského týmu PING Junior Solheim Cup.

Inovativní formát

V rámci vzrušujícího týdne na okruhu vidí Scandinavian Mixed hráče z European Tour a LET hrát na stejném hřišti a soutěžit o cenu a trofej. Pole se skládá ze 156 hráčů a je rovnoměrně rozděleno mezi 78 mužů a 78 žen.

Během prvních dvou kol budou skupiny smíchány: dva muži a žena nebo dvě ženy a muž budou hrát společně. Po druhém kole se o víkendu zúčastní 65 nejlepších hráčů a remíz bez ohledu na pohlaví. Skupiny třetího a čtvrtého kola budou vždy smíšené a kurz zůstane pro všechny účastníky stejný.

Závod na šampionku Costa del Sol začíná její LET sezónu

Emily Pedersen, šampiónka závodu Race to Costa de Sol 2020, zahájila tento týden svou LET sezónu ve Scandinavian Mixed. Po solidním začátku sezóny si dánská hvězda užívala fenomenální úspěch v posledních měsících roku 2020, kdy vyhrála Tipsport Czech Ladies Open, aby získala svůj první titul LET od roku 2015.

Pedersen poté našel svou cestovní rychlost a rychle následoval sérii vítězství na Aramco Saudi Ladies International, kterou představil Fond veřejných investic a Saudi Ladies Team International (jednotlivci i týmy). Aby zakončil svůj rok, získal Pedersen svou čtvrtou trofej a třetí individuální titul za tři týdny vítězstvím na Andalusii Costa del Sol Open de España. Dánka minulý týden dokončila T23 na US Women's Open a doufá, že zahájí svou LET sezónu na vysoké úrovni.