Duo Tom Hoge a Sahith Theegala vyhrálo QBE Shootout díky kartě 62 (10 ran pod par) vynesené ve třetím a posledním kole této neoficiální soutěže PGA Tour. Nelly Korda skončila na 5. místě se svým duem Denny McCarthy.

Sahith Theegala a Tom Hoge vyhrávají QBE Shootout

Tom Hoge a Sahith Theegala / DOUGLAS P. DEFELICE / AFP

Hoge a Theegala měli deset birdie, aby se dostali do vedení před svými krajany Charley Hoffmanem a Ryanem Palmerem a vyhráli tento týmový turnaj, který se hraje v Neapoli (Florida), během prosincové přestávky PGA Tour.

Sahith Theegala v neděli na poslední jamce zahrál birdie na 4yardovém puttu, když s Tomem Hogem skončili 62, 10 pod, ve formátu 4 míčků, a stali se tak prvním týmem nováčků, který vyhrál QBE Shootout po 11 letech.

Ryan Palmer a Charley Hoffman minuli paty asi o 3 yardy v golfovém klubu Tiburon, což by je přinutilo do play-off. V tento den skončili se skóre 65.

Theegala měl za sebou hvězdnou nováčkovskou sezónu na PGA Tour, během níž dosáhl na Tour šampionátu a měl dvě šance vyhrát na poslední jamce turnajů.

QBE Shootout je neoficiální událost, ale přesto byl dobrý pocit z vítězství.

"Je hezké ochutnat vítězství, protože je to tady tak těžké", řekl Theegala.

Hoge, který v únoru vyhrál svůj první titul na PGA Tour na Pebble Beach, unesl velkou část zátěže na začátku dne, kdy si Theegala na první jamce natáhl sval na levé straně. Na konci dne Theegala řekl, že se cítil lépe a byl schopen plnějšího švihu.

Stále se museli vypořádat s Palmerem a Hoffmanem, zejména v závěru. Palmerův žeton po strmém paru-17 5 nezasáhl kopec a vrátil se zpět k jeho nohám. Rychle spěchá pro další ránu a posílá ji do poháru, což je nepravděpodobné birdie, díky kterému se jeho tým může dělit o vedení.

Harris English a Matt Kuchar, kteří se pokoušeli vyhrát QBE Shootout počtvrté, skončili v neděli o dvě rány po 62.

Max Homa a Kevin Kisner zastřelili 63 a skončili čtvrtí.

Nejlepší hráčkou na LPGA Tour byla Nelly Kordaová, která se spojila s Dennym McCarthym za 62. kolo a páté místo.

Lexi Thompsonová skončila na 10. místě se svým duem Maverick McNealy.