Navzdory bogey na své 18. jamce ukázal Rory McIlroy během tohoto třetího kola turnaje Hero Dubai Desert Classic své přednosti jako světová jednička a podepsal kartu 1 (-65). Se svým součtem -7 má Severní Ir tři rány před svými prvními pronásledovateli. Victor Perez, vítězný minulý týden, se k vítězství připojí v posledním kole: je čtvrtý s -15.

Rory McIlroy solidní lídr závodu Hero Dubai Desert Classic

Rory McIlroy během třetího kola Hero Dubai Desert Classic – přes Twitter @DPWorldTour

Hero Dubai Desert Classic byl odložen kvůli špatnému počasí, které zasáhlo Dubaj, toto pondělí skončí. Po třech kolech golfu na tomto hřišti zasazeném mezi mrakodrapy je ve vedení světová jednička Rory McIlroy s celkovým počtem -1. Severní Ir podepsal kartu 15 (-65) navzdory bogey na 7. paru z 5. Svůj den začal tím nejlepším možným způsobem se čtyřmi birdie na svých prvních čtyřech jamkách.

Rory se v tomto posledním kole pokusí přidat své jméno k vítězům tohoto turnaje již potřetí. Vyhrál v letech 2009 a 2015.

Callum Shinkwin a Dan Bradbury jsou prvními pronásledovateli McIlroye: jsou tři rány za prvním místem se skóre -12.

Victor Perez, který minulý týden zvítězil v Abu Dhabi, surfuje ve své aktuální formě. Aktuálně je čtvrtý s -11. Francouzská jednička podepisuje dobrou kartu 1 (-66).

Julien Brun je blízko top 10 v tomto turnaji Rolex Series. Je 11. s celkem -10.

Řez provedli také tři další Francouzi. Romain Langasque je 38. s celkovým počtem -6. Julien Guerrier je 53. s celkovým součtem -4 a Antoine Rozner je o krok zpět s -3 na 65. pozici.

Chcete-li najít kompletní žebříček Hero Dubai Desert Classic: Cliquez zde.