Rory McIlroy po bezdechém posledním kole vyhrává Hero Dubai Desert Classic díky závěrečnému birdie na 18. Vítězí s náskokem jednoho úderu před Američanem Patrickem Reedem, se kterým sváděl urputný boj o vítězství. Julien Brun podepisuje skvělý výkon s pátým finálovým místem! Victor Perez nebyl v posledním kole ve hře: skončil 28.

Rory McIlroy vyhrává Hero Dubai Desert Classic

Rory McIlroy vítěz Hero Dubai Desert Classic – prostřednictvím Twitteru @DPWorldTour

Jaké poslední kolo v Dubaji v golfovém klubu Emirates! Rory McIlroy se po třech kolech usadil do křesla lídra s náskokem tří taktů, ale toto poslední kolo bylo velmi napjaté. Severního Ira rychle doplnil v čele turnaje Američan Patrick Reed. Rezident LIV Golf po tripu na -3 podepisuje eagle na 10. díky téměř dokonalému hybridnímu úderu, otřel se o albatrosa, pak nové birdie na 11. jamce.

Rory McIlroy podpořil bývalého vítěze Masters solidní hrou. McIlroy byl o krok napřed před startem osmnáctky, než se k němu přidal Reed díky závěrečnému birdie.

Dohoda tedy byla jednoduchá: birdie znamená vítězství, par nabízí play-off Reedovi a bogey nebo více a McIlroy odepisuje trofej. Po jízdě na hraně překážky, položení a odpalu klínu pár metrů od vlajky zvítězila světová jednička v patu a přidala do svého rekordu svou první hvězdu Rolex Series. Je to jeho třetí vítězství na hřišti Emirates Golf Club.

Patrick Reed se dvěma mnoha skvělými ranami a kartou 65 (-7) znamená druhé místo. Lucas Herbert dokončil pódium díky svým 66 (-6) v tomto posledním kole.

XXL výkon pro Juliena Bruna, který skončil 5. v této sérii Rolex v Dubaji. Solidní týden a jeho poslední kolo za 68 (-4) mu umožňuje získat velké body do Race to Dubai a do světového žebříčku.

Victor Perez v roli Patricka Reeda nebude tuto neděli ve hře. Zadá kartu 75 (+3) a skončí 28.

Romain Langasque se na turnaji Hero Dubai Desert Classic zapsal do top 20 s konečným 16. místem s -10.

Julien Guerrier skončil 65. a Antoine Rozner 78.

Chcete-li najít konečný žebříček turnaje Hero Dubai Desert Classic: Cliquez zde.