Nelly Korda dosáhla na 3. místě v žebříčku nejlepších umístění v kariérním žebříčku Rolex Women's World Rankings díky úspěšné obhajobě titulu LPGA Taiwan Swinging Skirts. Jeho předchozí umístění bylo šesté, po jeho T2 v březnu Bank of Hope Founders Cup.

Rolex Women World Rankings: Nelly Korda se stává nejlepším Američanem na světě

Nelly Korda - © Suhaimi Abdullah / Getty Images pro LPGA

Minjee Lee - další dvě místa k dosažení 7. místa ve světovém golfovém žebříčku Rolex Women's

Minjee Lee - © LPGA

T2 Minjee Lee na turnaji LPGA Taiwan Swing Skirts - její třetí místo v této sezóně v Asii - získala dvě místa ve světovém žebříčku Rolex Women. Rovněž obsadila druhé místo na mistrovství světa HSBC žen a Honda LPGA Thailand v Asia Spring Swing. Lee je v top 10 na světě od července 2018.

Caroline Masson - až 42. ve světovém golfovém žebříčku Rolex Women's

Caroline Masson - © LPGA

Druhé místo Caroline Massonové na Tchaj-wanu je jejím letošním nejlepším výsledkem na LPGA Tour, kromě jejího pátého místa na Marathon Classic. 42. místo ve světovém žebříčku je jejím nejlepším výsledkem od začátku roku 2019, kdy obsadila 41. místo. Masson byl zapálen krátce před Solheim Cupem, na konci srpna, se třemi místy v top 10. Byla sedmá na CP Women's Open a devátá na Indy Women in Tech Championship, minulý týden se umístila na druhém místě.

Pole turnaje CME Group Tour Championship začíná tuhnout

© LPGA

Před koncem sezonního šampionátu jsou pouze tři kola, turnaj CME Group Tour Championship, pro který zbývají pouze čtyři místa. Hráči 56. a více v závodě na CME Globe již zakoupili vstupenky na Tiburon v Neapoli na Floridě. Ashleigh Buhai, s 707 body, je 56. a poslední se kvalifikovat.

Průměrné skóre Jin Young Ko vzrostlo na 69,052 a před Voy Trophy drží náskok 0,397 před Hyo Joo Kim. Ko tento týden v Japonsku není v terénu, zatímco Kim bude mít příležitost tento rozdíl překonat. Kim dosáhl ve 60 ze svých 4 kol kariéry na TOTO Japan Classic v rozmezí 12 bodů.

Jedna poslední událost před výsledkem Aon Risk Reward Challenge

Carlota Ciganda - © LPGA

Carlota Ciganda vede výzvu Aon Risk Reward Challenge na -0.841 a tento týden nehraje na TOTO Japan Classic. Pouze dva hráči mají matematickou šanci chytit Cigandu: Ariya Jutanugarnová, která potřebuje vstřelit dva orly, a In-Kyung Kim, která potřebuje dvojitého orla. Pokud nenastane ani jeden z těchto scénářů, Ciganda vyhraje Aon Risk Reward Challengee a 1 milion dolarů.

Aktualizace UL International Crown

© LPGA

Osm nejlepších týmů v žebříčku UL International Crown 2020 je od poloviny září stejné: Korejská republika, USA, Japonsko, Anglie, Austrálie, Thajsko, Čína a Švédsko. V týmech však došlo k určitému zamíchání. Za japonský tým Momoko Ueda vzrostla na 58. místo ve světovém žebříčku Rolex Women's World Ranking a předběhla 60. Mamiko Higa, aby se stala jejich čtvrtým hráčem v týmu. Za tým Spojených států obsadila Brittany Altomare druhé místo. Nyní je na 28. místě světového žebříčku, před Marina Alex, která je 29..