Na konci 36 kvalifikačních kol, kterých se zúčastnilo téměř 2500 47 účastníků golfových hřišť sítě LeClub Golf, se XNUMX finalistů setkalo s Grand Final v Saint-Malo Golf Resort.

Fotografie: DR

Rozdělené do 2 smíšených sérií (více než 15.4 a méně než 15.4), dvě místa pro mezinárodní finále se odehrála na hrubé + čisté klasifikaci ve stabilním oběhu obou kol.

Na konci prvního dne byli v 1. sérii svázáni 3 hráči (Alain Desmurger, Johan Obriot a Philippe Tessier), zatímco ve druhé sérii vedl Geoffrey Rossard Caracolait.

U posledního kola starty respektovaly prozatímní klasifikaci, aby udržovaly hráče pod tlakem. Jedná se o Anthonyho Scellese, všeho nahoře, který během posledního šílenství zvítězil se 6 body před Alainem Desmurgerem (jehož manželka skončila v mezinárodním finále 2 v New Kaledonie). Když se Geoffrey Rossard, který se po nějakou dobu obával návratu Nicolase Bonneta, zajistil své vítězství hraním ukazováčku.

Résultats

• 1. smíšená série: Anthony Scelles (Exclusiveiv Golf de Rochefort)
  • 2. smíšená série: Geoffrey Rossard (Golf de Bordeaux Lac)

Tito dva hráči budou reprezentovat Francii během „Amateur Golf World Cup“ 2016.

V roce 2017 změnila společnost Challenge svůj název na „THE AMATEUR GOLF WORLD CUP“ od LeClub Golf. Tato změna zajistí silnější podporu ze strany hráčů této impozantní mezinárodní soutěže. Golfový resort Saint-Malo, hostitel tohoto francouzského finále, podle názoru všech nabídl hráčům kvalitní hřiště a skutečnou výzvu. Z tohoto důvodu také organizace L'Alps Tour podepsala smlouvu na 3 roky s Franckem Nicolem (ředitelem golfového střediska Saint-Malo).