Céline Herbin, druhá v edici 2020 a vítězka v roce 2015, se umístila jako kandidát na vítězství na French Open. Třetího francouzského hráče jsme potkali během Pro-Am Richard Mille, den před začátkem turnaje.

Setkání s Céline Herbin na Lacoste Ladies Open de France

Céline Herbin - © Tristan Jones / LET

Lacoste Ladies Open de France začíná zítra. Jak se cítíte po části uznání?

Cítím se dobře, tréninkové dny jsou nabité, ale nemůžu se dočkat, až začnu zítra

Odvedl jsem dobrou práci a dobrý trénink, takže jsem připravený užít si další dny.

Turnaj jste již vyhráli v roce 2015, skončili jste loni na druhém místě? Můžeme říci, že se na French Open cítíte dobře?

Ano, je to turnaj, který mám rád. Cítím se dobře ve Francii. Jako Francouzce mi to dává dobré vibrace, pro ostatní hráče hrát doma zvyšuje tlak, ale pro mě je naopak plus hrát ve Francii, takže to využiji naplno.

Hraji hodně ve Spojených státech a je pro mě důležité, abych mohl hrát tyto dva turnaje ve Francii: French Open a Evian Championship.

Jak se cítíte na golfovém hřišti Médoc, které od roku 2018 pořádá French Ladies 'Open?

Kurz je opravdu úžasný, miluji ho. Zelení jsou báječní, velmi rychlí, takže bude zajímavé sledovat, jak s greeny naložíme během turnaje, jaké pozice vlajek budeme mít.

Na hřišti se cítím pohodlně, líbí se mi design, dobře mi to vyhovuje.

Jaké jsou vaše cíle do konce sezóny? A to pro příští sezónu.

Na LPGA přicházejí tři turnaje. Letos prožívám svoji nejlepší sezónu na okruhu, tak proč nepřidat třešničku na dortu s dalšími top 10 a lepšími!

Vydejte ze sebe maximum a možná si v listopadu zahrajte ještě dva turnaje.

Hrát dobře na těchto turnajích mi možná dá příležitost být v příští sezóně na poli hráčů prvních velkých společností.

Pak si dobře odpočinu a dobře dobiju baterie na příští rok, což bude na LPGA plná sezóna.

Kromě toho, že jste měli nejlepší sezónu, jste získali i svůj nejlepší výsledek v Major.

Jak jste prožívali toto US Women Open?

Byl to nejlepší týden v sezóně, týden, kdy byla moje hra nejlepší, a je potěšující vidět, že moje forma během týdne byla odměněna.

Opravdu, Céline Herbinová skončila na 14. místě v US Women's Open 2021, což je její nejlepší výkon v oboru major.

Na LPGA Tour během této sezóny udělala sedm škrtů z jedenácti a podepsala top 10 a top 25.

Z pěti turnajů hraných na LET Norman provedl čtyři škrty, včetně 15 nejlepších v Jižní Africe.

Přijela s dobrými pocity před startem Lacoste Ladies Open de France, Céline Herbin podepsala top 20. Dala golfovému hřišti Médoc 72-71-69 karet a skončila na 20. místě na -1.