Spoluvedoucí na startu posledního kola American Express Paul Barjon tento týden nadchne své příznivce. S pouhými dvěma birdie tuto neděli Francouzi nedokázali proklouznout do závodu o vítězství. Skončil 10. šest úderů za vítězem Hudsonem Swaffordem.

Paul Barjon, 10. z American Express – přes Twitter © @tptgolf

Paul Barjon, 10. pro American Express – přes Twitter © @tptgolf

Na úžasném hřišti La Quinta v Kalifornii překonali obyvatelé PGA Tour sami sebe a získali více birdie, aby získali trofej pro tento American Express. S kartou 64 (-8) zvítězil Američan Hudson Swafford před Tomem Hogem o dvě rány. Hudson Swafford dokázal předběhnout své soupeře v důležitých okamžicích, zejména svou eagle sekvencí na 16. místě a birdie na 17. místě. Nyní je trojnásobným vítězem na PGA Tour a připojil se ke světové stovce: poskočil více než ze 100. na 166. místo na světě.

Paul Barjon, který strávil Cut na Havaji během Sony Open, nás tento týden přiměl snít o American Express. V top 15 z prvního kola s kartou 66 (-6) pokračoval bývalý hráč KornFerry Tour s kartou 67 (-5), poté skvělých 65 (-7) během pohyblivého dne. posadit se do křesla vůdce.

V poslední nedělní hře trvalo Francouzovo čtvrté kolo, než se začalo dlouho: na jeho prvních sedmi jamkách dvě bogey za pět parů. Dvě birdie na jamkách 8 a 9 díky trefě Pitching Wedge na praporek mu umožňují projít první úsek v paru. Budou to jeho jediné birdie dne, nové bogey na dvanáctce ho přiměje vrátit kartu nad par za 12 (+73). Skončil 1. s -10.

I když Francouz v tento scénář na konci turnaje rozhodně nedoufal, podepsal se s touto top 10 o svůj nejlepší výsledek na PGA Tour. Ve světovém žebříčku získal také více než 50 míst, nyní je 257.

Chcete-li najít kompletní žebříček American Express: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.