Pauline Roussin-Bouchardová, která se ve svém prvním umístění na LPGA Tour umístila v top 20, neztrácela čas a během LPGA DRIVE ON CHAMPIONSHIP zaznamenala svou první top 10 na americkém okruhu. Skončila 9. šest úderů za vítězkou Leonou Maguireovou.

Pauline Roussin-Bouchardová

Pauline Roussin-Bouchardová, New York – © Poděkování: Tristan Jones/LET

V tomto novém turnaji v kalendáři LPGA se naše Francouzky opět vyznamenaly na hřišti ve Fort Myers. Ze čtyř přihlášených našich blues tři prošli Cut a hráli ve třetím kole. Nejlepší Francouzkou skončila Pauline Roussin-Bouchardová s devátým místem. Od své druhé účasti prochází bývalá amatérská světová jednička novou etapou s top 1. 10. po prvním kole pak v pátek a sobotu podepíše dvě karty 34 (-67) s celkovým skóre -5. Skončila šest ran od vítězství.

Nakonec to byla Leona Maguire, kdo vyhrál titul díky poslední kontrolované hře v roce 67 (-5). Během svého posledního kola zaznamenala sedm birdie za dvě bogey. Získala tak své první vítězství na LPGA Tour a po úspěšném týdnu přidala na svůj seznam i LPGA Drive On Championship. Během tří dnů má na kontě pouze tři bogey proti 22 birdie (je to hráčka, která za týden zahrála nejvíce birdie), celkem -18. Lexi Thompsonová je na druhém místě s -15 a Sarah Schmelzel dokončuje pódium s -14.

Céline Boutier a Perrine Delacour také zakončují svůj týden s dobrým výsledkem. Oba podepsali top 20 s celkovým počtem -9. Perrine Delacour uzavírá svůj turnaj skvělým posledním dnem a malým bonusem. Po zahájení hry birdie na jamce 1 zahrála Perrine Delacour perfektní ránu na paru 3 jamky 7 na jamce 1! Další dvě birdie si připsala na returnu pro poslední kartu za 67 (-5).

Céline Boutier číslo 1 French po kartách 70 a 67 v prvních kolech končí svůj turnaj s novou kartou 70 (-2). V top 15 až do startu 14. v posledním kole svůj turnaj bohužel končí dvěma bogey. S tímto novým dobrým výsledkem zůstává Céline Boutier v top 10 Race To CME Globe: je šestá.

Agathe Laisné, která je poprvé na LPGA Tour, bohužel neprojde cutem. Vytvoří karty 72-73 a o dva rány mine Cut.

Chcete-li najít kompletní žebříček LPGA DRIVE ON CHAMPIONSHIP: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.