Po útoku z Woods a sérii jedenácti po sobě jdoucích birdie se Johnu Dalymu a jeho synovi podařilo dokráčet pro vítězství, když podepsali (také) kartu 57 (-13). Vyhráli s -27 se dvěma údery před Woodsem a vyhráli PNC Championship.

The Woods po jejich hře PNC Championship

Tiger a Charlie Woods na PNC Championship - přes Twitter @PGATOUR

Le Tigre nás svým návratem na ferveje nezklame. U příležitosti tohoto mistrovství PNC převzal Tiger Woods soutěžní kluby poprvé od své únorové autonehody. Woods, ve spojení se svým synem Charliem na tomto turnaji ve scramble, byli od začátku turnaje v popředí.

Se svými deseti birdie v prvním kole a kartou 62 (-10) jsou Woodsovi na 5. místě se třemi ranami z hlavy. Nejlepší kartou prvního kola je 59 (-13) podepsaná týmem Cink.

Díky této formuli ve Scrabble bylo na startu posledního kola totální napětí, deset týmů stálo jen na tři údery.

Charlie a Tiger podepsali jedno z nejlepších kol v historii PNC Championship. Hrají 57 (-15), něco málo ze záznamu. Utkání Woods bylo poznamenáno především neuvěřitelnou sérií jedenácti po sobě jdoucích birdie od 7 do 17.

Skončili z odpaliště za stavu 18 ku -25, jeden úder za týmem Daly, byli na jamce 17. Matematika byla jednoduchá, tým Daly měl velkou šanci na birdie na 18. jamce, Charlie a Tiger proto museli podepsat eagle, aby zajistili play-off. Po drajvu na fairway a následné železné střele od Tigera, která ukončila jeho závod ve výšce vlajky, ale mimo green, museli vrátit přiblížení. Ani jednomu se nedaří chipinovat nebo vrátit return putt.

Tým Woods nebude litovat, protože Johne Daly a jeho syn podepsali poslední birdie na 18. místě a vyhráli s -27. Také vrátí kartu 57 (-15).

I když by patnáctinásobný vítěz majoru dal přednost jinému výsledku tohoto turnaje, ví, odkud pochází: "Jsem šťastný a vděčný, že to mohu udělat."

Matt Kuchar, partner Woodse v neděli, přiznal: "Má takovou rychlost na startech... Byl jsem ohromen, jak mohl tak daleko zasáhnout jezdce." "Podívejte se, jak se mu daří houpat, myslím, že zvládl tu nejtěžší část práce."

I když ho vidět, jak lehce kulhá a dělá pár obličejů, aby zvedl své tričko, vyvolává špatné vzpomínky, golfový svět je rád, že znovu našel svůj idol, a je ohromen úrovní hry, kterou produkuje jen několik měsíců po jeho nehoda. Přestože Tiger Woods tvrdil, že hraje jen malý počet turnajů, které bude pečlivě vybírat, nelze si pomoci, ale musíme být netrpěliví na jeho návrat do větších turnajů.

Chcete-li najít úplný žebříček PNC Championship: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.