Po dvou týdnech maratonu se série Q v Alabamě konečně chýlí ke konci. Příští rok se na LPGA Tour utkají dvě Francouzky: Pauline Roussin-Bouchardová, která získala vynikající 2. místo, a Agathe Laisné 22.

Noví členové LPGA Tour - Q-Series 2021 - prostřednictvím Twitteru @LPGA

Po osmi kolech v Alabamě vynesla Q-Series svůj verdikt ohledně green fee 2022 na LPGA. Do první americké divize se příští rok připojí dvě Francouzky: Pauline Roussin-Bouchardová a Agathe Laisné.

První z nich nás nadchl tím, že se od třetího kola ujal vedení v Q-Series. Pauline Roussin-Bouchardová, jediná hráčka, která hrála do 70 let v prvních sedmi kolech, se v neděli ujala vedení s velkým náskokem na 20. hráčku; nejlepších 20 umožňuje účast celé kategorie na LPGA Tour. Nakonec svůj turnaj zakončí s kartou 72 (PAR) a zaujímá druhé místo. Poslední den byl hektický se čtyřmi bogey a double bogey za šest birdie. V turnaji skončila na -32.

Korejec Na Rin An vyhrál tyto Q-Series s -33. V posledním kole podepsala poslední kartu 66 (-6) a obsadila první místo.

Agathe Laisné si příští rok zahraje také na LPGA Tour. Autorka karty 69 (-3), čtyř birdie za bogey, skončila 22. s výsledkem -9. Dokončila jeden úder a získala celou kategorii na LPGA, ale už si zajistila účast na mnoha turnajích v příštím roce. Dvě kola před koncem byla 43. a tento víkend dokázala zazářit a získat svou kartu.

Julie Aimé bohužel končí hřebík. Poslední karta 75 (+3) ji vyřadí z 45 nejlepších: skončí 53. s výsledkem -1.

Mezi hráčkami, které díky Q-School začlení LPGA, najdeme Atthaya Thitikul, vítězku Race to Costa Del Sol, Australanku Stephanie Kyriacouovou vítězku LET nebo Emily Kristine Pedersen, vítězku posledního Solheim Cupu se 'Evropa.

Chcete-li najít kompletní žebříček série kvalifikačních škol: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou