Patty Tavatanakit, vedoucí z prvního kola turnaje Aramco Saudi Ladies International, se svými pronásledovatelkami nikdy neztratila půdu pod nohama, i když svůj týden zakončila s kartou 65 (-7), což jí umožnilo vyhrát s náskokem sedmi úderů. Bývalá vítězka ANA Inspiration 2021 proto ke svému mladému rekordu přidává novou trofej. Céline Herbin a Emma Grechi, jediné dvě Francouzky, které se tento týden dostaly do finále, skončily na 50. a 55. místě.

Patty Tavatanakit vyhrává Aramco Saudi Ladies International Presented By PIF

Patty Tavatanakit vyhrála Aramco Saudi Ladies International Prezentováno PIF – Poděkování: Mark Runnacles / LET

Patty Tavatanakit vyhrává Aramco Saudi Ladies International Presented By PIF! Lídr z prvního kola díky kartě 66 (-6) si mladá Thajka vedla v posledním kole ještě lépe, když vrátila kartu 65 (-7), bogey za eagle a šest birdie. Ve 24 letech získala své čtvrté vítězství mezi profesionálkami, na seznamu, který již obsahuje velký turnaj ANA Inspiration 2021. Patty Tavatanakit by se měla ujmout vedení v evropském pořadí podle zásluh.

Druhá skončila Němka Esther Henseleitová s -11, Minami Katsu (JAP) a Charley Hull (ANG) dokončili stupně vítězů s -9. Angličanka má na kontě jen 70 (-2), na vině tři bogey na její straně.

Emily Kristine Pedersen končí v top 10 tohoto Aramco Saudi Ladies International. Hráčce Solheim Cupu se tuto neděli nepodařilo aktivovat stroj na birdie, která během pohyblivého dne zapálila hřiště bezchybně 66 (-6). Získala 72 (PAR) a skončila šestá.

Naše dvě Francouzky, které přešly Cut, Céline Herbin a Emma Grechi, skončily daleko od thajské vítězky. S celkovým skóre +3 a +6 skončily Céline Herbin a Emma Grechi na 50. a 55. místě v této soutěži Aramco Saudi Ladies International Presented By PIF.

Chcete-li najít konečný žebříček soutěže Aramco Saudi Ladies International prezentovaný PIF: Cliquez zde.

Patty Tavatanakit, vedoucí představitelka Saúdské Arábie, Céline Herbinová ustupuje