Mladý Francouz Sébastien GROS vyhrál 19. místoth Najeti Open s 6 tahy dopředu. Vedoucí od 2th den, Sébastien GROS věděl, jak udržet chladnou hlavu, aby vyhrál svůj 3th turnaj dnes (po dvou vítězstvích na Alps Tour v letech 2 a 2012).

• Sébastien GROS - Foto: © Alexis ORLOFF / FFgolf

"Chtěl jsem mít maximální náskok za poslední 3 dny." Teprve po mém putt v 17th jsem si myslel, že vyhraju. Nikdy předtím jsem si nebyl jistý. Byl jsem velmi napjatý, špatně jsem spal, špatně jedl. Špatně jsem se dotknul míče, mluvil jsem o tom na hřišti s Arnaudem a pak se to vrátilo. Neexistuje malé vítězství, musíte vědět, jak vyhrát na všech úrovních. Je to úžasné, je to skvělé. Neuvědomuji si to, ale zasloužím si to. “

Toto duo, které utvořilo Sébastiena Grosa a jeho nejmladšího a přítele z dětství, Arnaud Garrigues, nikdy nepřestalo obklopovat halo. Neustálá spoluvina, která se pohybovala vidět.

Toto skvělé vítězství umožňuje Sébastienovi ukázat na 2NDE místo žebříčku Challenge Tour. Velký krok vpřed pro kvalifikaci na European Tour příští rok!

Jeho trenér Benoît Teilleria, kterého telefonicky kontaktoval, řekl: „Sébastien hraje od začátku roku dobře. Neúspěšný Cut minulý týden způsobil, že byl dvakrát tak horlivý, že se mu tento týden daří. Společně jsme vytvořili velmi dobré umístění kurzu. Tento kurz, který dobře znám, protože jsem ho za posledních 20 let mnohokrát hrál (12 účastí na Najeti Open v letech 1995 až 2010), Sébastien má rád obtížné výzvy. Dosáhli jsme skutečné týmové práce s dobrou duševní i fyzickou přípravou, každý hraje svoji roli. Při jeho práci poskytujeme jednotnou podporu. Sébastien je velmi inteligentní, má obrovské schopnosti, jsem si jistý budoucností “.

Na druhém stupni vítězů další Francouz: Thomas LINARD

Thomas začal dnes ráno v 7 hodinth pořadí s celkem 3 údery pod Par. Jeho 2 po sobě jdoucí birdie na jamkách 4 a 5 mu umožňují přístup ke 2NDE pozice žebříčku na -5. Druhé místo, které si uchová do konce kurzu díky skvělé kartě 66 (-5), nejlepšímu skóre dne a týdne.

Pro od roku 2010 vyhrál tento 27letý pařížský rezident loni svůj první turnaj v České republice, což je jedna z etap turnaje Challenge Tour 2014.

"Našel jsem svého mentálního trenéra, kterého jsem měl, když jsem vyhrál v roce 2014. Dodalo mi to sebevědomí a přineslo mi to disciplínu." První 3 jamky jsem začal špatně jako ve 2th kulaté, ale tentokrát jsem byl v pohodě. Na posledních několika jamkách mi chybělo několik birdie puttů. Jsem velmi šťastný ze svého druhého místa “.

Skvělý výkon mladé španělštiny Javier BALLESTEROS, syn slavného Severiana, se svým 1er Cut tento týden prošel Challenge Tour. Javier šel loni v listopadu ve 24 letech a snaží se najít místo v profesionálním světě. V současné době hraje na Alps Tour a když může využít pozvání, soutěží na turnajích Challenge Tour. Končí na 18th místo na +1 s bolestivým 74 (+3) ve větru dnes (1 orel na 9, 1 birdie na 7, 3 bogeys na díry 10, 16 a 18 a 1 testovací trojitá bogey na 8).

"Hrál jsem svůj nejlepší golf, ale vítr dnes opravdu komplikoval věci." V budoucnu se pokusím udělat ještě lépe “.

Prezident Open, Jean-Jacques Durand, neskrývá svou radost a hrdost na prezentaci trofeje 19th Najeti Otevřen Francouzi. "Blahopřeji Sébastienovi GROSOVI, protože jsem čekal na nové francouzské vítězství!" To posiluje mé přesvědčení, aby se můj turnaj ještě více propagoval ve prospěch Francouzů. “

Veřejnost St Omer čeká na návrat k francouzskému vítězství od Philippe LIMA v roce 11 již 2004 let.