V polovině června se uskutečnilo druhé vydání Montauban Ladies Open, což je turnaj počítaný pro LET Access. Ve svých pouhých 20 letech se Marine Griffaut, mladá naděje francouzského golfu, vrací k ženskému švihu při svém prvním vítězství mezi profesionály.

Rozhovor Baptiste Laurensou

• Marine Griffaut na Montauban Ladies Open
    © Patrick Fischer

Na tomto profesionálním turnaji se nám podařilo najít velké množství zahraničních hráčů v poli, ale také mnoho amatérů, francouzských týmů dívek a dam, které tento výlet uskutečnily: v pátek ráno tedy nastoupilo na start 34 amatérů. Toto druhé vydání Montauban Ladies Open vyhrála Marine Griffaut. Po prvním kole v 73 (+1) se Marine v sobotu velmi dobře vzpamatovala s pěknými 66 (-6) a utvořila rekord kurzu. V poslední části v neděli podepsala finálovou 70 (-2), aby si zajistila své první vítězství mezi profesionály.

Marine, která byla vycvičena na golfovém hřišti Meaux-Boutigny a prošla francouzským pólem, nyní představuje golfové hřiště Cannes-Mougins a jeho americkou univerzitu: stát Texas. Vraťme se s ní k jejímu turnaji a jejím ambicím:

Marine Griffaut na Ladies Montauban Open

Ahoj Marine, jaké to je vyhrát?

"Je to velké uspokojení, před dvěma lety jsem hodně zpochybňoval svůj golf, až jsem chtěl přestat." Od té doby jsem hodně pracoval, snažil jsem se začít od nuly, pracovat zejména s mentálními trenéry, to, že jsem pracoval na mentální části a vyhrál, mi dokazuje, že jsem na správné cestě a že jsem musel pracovat v tomto odvětví na pokroku. Už jsem se cítil lépe na svém golfu i ve své mysli a toto vítězství mi dodává ještě větší sebevědomí. Je hrdostí vyhrát turnaj s takovým počtem hráčů, profesionálů a týmů France Dames and Girls. Je to jen pozitivní.

Zpět na kurz, jak jste to našli?

Kurz byl opravdu skvělý. Je to kurz, který mi připadal opravdu vyvážený. Existuje 7 děr, kterých jsem se obával, protože byly technické a dlouhé. Když jsem ráno vstal, nechtěl jsem je hrát (smích).

Jak přesně jste se cítili během turnaje a zejména v posledním kole?

V prvním kole skóre jsem byl ve srovnání s úderem míče trochu zklamaný. Ve druhém kole jsem zasáhl opravdu dobře, často jsem se umístil na dobrých pozicích ptáků. Věděl jsem, že hraji dobře a kamery přišly kolem 15., takže jsem věděl, že jsem opravdu dobrý. Bylo to velmi působivé, máme také kamery na turnajích v USA, ale jsou méně blízké hráčům, byly mi opravdu blízké, když mě sledovaly, a bylo to docela obtížné zvládnout.

V posledním kole bylo hodně lidí a bylo docela těžké se do hry dostat. Na začátku čísla jamky v posledním kole jsem přemýšlel, co tam dělám, chtěl jsem jít domů (smích). Tahle první jamka byla těžko zvládnutelná, ale na druhou se mi podařilo trochu si odpočinout. Bylo tam tolik lidí, že jsem už nevěnoval pozornost, soustředil jsem se na svou část a své rutiny. Na konci turnaje to bylo opravdu únavné, naštěstí tam byl můj mladší bratr, aby mi pomohl. Viděl jsem obrázky z turnaje a vidím říkat, že už nemohu nic vzít.

Jaké jsou vaše cíle a nadcházející termíny?

Odjíždím 28. června na amatérský turnaj do Dánska. Následuji turnaj v Itálii v Římě, který se počítá pro LETAS, evropská mistrovství jednotlivců a možná turnaj ve Švédsku, který se počítá také pro LETAS. Mým cílem bylo vyhrát alespoň jeden turnaj ze 4 a teď, když je to hotové, si říkám, proč nezačnout znovu. Doufám, že mi toto vítězství otevře dveře a umožní mi účastnit se větších turnajů, například některých LET turnajů.

Nemůžu se dočkat, až uvidím aktualizované hodnocení, protože moje turnaje pro sezónu 2019, která pro mě byla těžkou sezónou, stále vstupují do výpočtu bodů. Doufám tedy, že budu schopen sestoupit do francouzského a světového žebříčku. Na konci léta se pak vrátím do Spojených států, doufám, že tam budu moci vyhrát turnaj.