Sei Young Kim vyhrál v neděli Marathon Classic za své druhé vítězství v sezóně na LPGA Tour, s pěti po sobě jdoucími birdie a skóre 65 (-6) na konci posledního kola, Kim vytvořil nový rekord v turnaj celkem 262 - 22 pod par a jen dva malé údery před Lexi Thompsonovou, která se umístila na druhém místě sama.

Marathon Classic: rekordní skóre pro Sei Young Kim

Sei Young Kim - © LPGA

Sei Young Kim odstartoval závod birdie na 7. jamce a skončil v golfovém klubu Highland Meadows s klubovým rekordem 262 (-22). 26letý jihokorejský hráč má devět mistrovských titulů a loni v květnu v Kalifornii také vyhrál mistrovství LPGA MEDIHEAL.

„Opravdu jsem chtěl další vítězství, zvláště tento týden, protože poslední dva týdny jsem hrál velmi špatně,“ řekl Sei Young Kim.

Thompson, kop za Kimem na začátku dne, uzavřel kolo s birdie a orlem a skončil se skóre 66.

"Hrála neuvěřitelný golf"řekl Thompson. "Nebyl to můj nejlepší den, ale skončil jsem dobře s 5 centy na par." Hrála neuvěřitelně dobře. Je to velmi zasloužené. "

Šest ran před Thompsonem po závodě v birdie, Sei Young Kim hrál posledních sedm jam klasického maratonu v par. Kim v roce 263 překonala rekord 2017, který od In-Kyung Kim získal.

Snaží se vyhrát svůj první hlavní titul, s příchodem mistrovství Evian a ženského British Open.

„Ještě jsem nevyhrál významný turnaj“Řekla Kim. "Myslím, že se snažím dělat příliš dobře, když hraji na významném turnaji." Musím hrát totéž na velkých i pravidelných turnajích ... Nech to být, to je vše. Ať se to stane. "

Stacy Lewis skončil třetí se skóre 66 (celkem -16). Narodila se poblíž Toleda.

" To bylo velmi zábavné "řekl Lewis. "Tento týden jsem nasadil více puttů než v minulých letech." "

Šampion US Open Jeongeun Lee6 zveřejnila skóre 69 (-2) a skončila čtvrtá na 14 pod par.

Jennifer Kupcho skončila na pátém místě pod par se skóre 11 (par). „Hraní se Stacy - a včera Lexi - při pohledu na to, jak dobrá je jejich hra o železo, je určitě něco, na čem bych mohl pracovat, což mě jistě může inspirovat,“ řekl Kupcho.

Bývalá hvězda Wake Forest zvítězila v srpnu loňského dubna v amatérské ženské soutěži.

Linnea Strom (65), Tiffany Joh (67), Caroline Masson (68) a Pavarisa Yoktuan (69) také skórovaly 11 pod par.

Na francouzské straně přešel řez pouze Karine Icher. Skončila T35 s celkovým skóre 279 (-5).

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky, Cliquez zde.