Ladies European Tour se usadila v Saúdské Arábii pro Aramco Saudi Ladies International a byla to světová jednička Lydia Ko, kdo vyhrál. S celkovým součtem -1 vyhrála Novozélanďanka turnaj o krok před indickou hráčkou Aditi Ashok. Pauline Roussin-Bouchardová se proti silnému poli hráčů dostala do pěkné top 21: patří jí 20. místo.

Lydia Ko vítězí v Saúdské Arábii

© Dámské evropské turné

Ladies European Tour se tento týden přesunula do Saúdské Arábie na turnaj Aramco Saudi Ladies International na hřišti Royal Greens Golf & Country Club s prize poolem 5 milionů dolarů.

Na tuto událost reagovalo mnoho skvělých hráček, včetně světové jedničky Lydie Ko a dvou trikolór: Céline Boutier a Pauline Roussin-Bouchard.

Světová jednička neváhala potvrdit, že má na starosti ženský golf. Novozélanďanka zahájila svůj turnaj superkartou 1 (-64) a umístila se přímo v popředí. Lydia Ko poté zahraje 8 (-69) a 3 (-66), aby se umístila v poslední části neděle.

Díky poslední kartě 68 (-4) vyhrává Lydia Ko s celkem -21, o jeden úder před indickou hráčkou Aditi Ashok.

Manon De Roey (BEL), Lexi Thompson (USA) a Lilia Vu (USA) doplňují stupně vítězů s -19.

Pauline Roussin-Bouchardová je v pěkné top 20, patří jí 18. místo s -10. Po průměrném vstupu do nedělního zápasu měla mladá Francouzka velmi vyrovnaný konec hry se čtyřmi birdie na posledních šesti jamkách.

Lydia Ko vyhraje Aramco Saudi Ladies International

Pauline Roussin-Bouchardová během Aramco Saudi Ladies International – Kredity: Tristan Jones / LET

Céline Boutier skončila na tomto podniku v Saúdské Arábii na 45. místě. Po dobrém prvním dni v 67 (-5) měla francouzská jednička větší potíže s kartami 1 (+74), 2 (

Chcete-li najít konečný žebříček Aramco Saudi Ladies International prezentovaný veřejným investičním fondem: Cliquez zde.

Lalla Meryem Cup: Stark Superstar