Dva roky poté, co skončil druhý na Kia Classic, se tentokrát Mirim Lee vrátí domů šampion.

Mirim Lee - Foto: DR

Lee se v posledním kole ujal vedení jedním úderem a podruhé ve své kariéře vedl hru přes 54 jamek Kia Classic. V neděli Lee položil nohu na plynový pedál a neohlédl se. Světová jedenáctka vstřelila poslední kolo sedmi bodů, 21 vyhrát o šest úderů před So Yeon Ryu a Austin Ernst. Lee vyhrál s celkem (-20), což odpovídá turnajovému rekordu, který stanovila Cristie Kerr v roce 2015, když Lee skončil druhý.

„Nastupovat si vyžaduje čas turnaje, takže jsem před zahájením hry trochu nervózní. Ale snažím se soustředit a funguje to "Lee řekl médiím prostřednictvím překladače." "Když jsem trénoval na tomto kurzu, myslel jsem si, že výstřel z odpaliště je nejdůležitější věcí, a tak jsem se zaměřil na pravý odpal, abych měl dobré výsledky." "

Jako by se historie opakovala, Lee si udržela náskok na 54 jamkách tohoto týdne, stejně jako v roce 2015. Letos byla Kerr na Leeho stopách tři údery pryč. V roce 2015 Kerr vrátil finální kartu 65, aby vyhrál o dva údery před Lee, který měl finálové kolo 70. Tento týden to byl Lee, který vrátil kartu 65, aby vyhrál, a Kerr, který skončil 70 pro. dokončit T-4.

Většinu nedělního závěrečného kola vedl So Yeon Ryu. Začala poslední kolo v (-8), pět úderů za Lee. Světová jednička nedokázala na zpáteční devítce převést několik birdie. Ryu (-5) mu vynesl pořadí T-6, čtvrté po sobě jdoucí top 2 pro rok 10.

Skvělý výkon pro Karine Icher (-12), který skončil na spodku pódia poté, co bojoval s nejlepšími golfisty Kia Classic. la Tricolore podepsala svou druhou kartu 69 víkendu bogey na 6 a čtyři birdie na čtvrté konečné místo.

Týden po svém třináctém místě v poháru zakladatelů Bank of Hope si Castelroussine od svého neúspěšného škrtnutí v Austrálii v polovině února vedl dobře a stále přesvědčivější výsledky. Dlouho očekávané vítězství se blíží ...

Obhájkyně titulu a světová jednička Lydia Ko tento týden neprošla cutem, stejně jako další tři Habs.

Ana Inspiration bude první major sezóny od příštího týdne. Doufáme, že uvidíme Karine Icherovou zářit na turnaji, kde zůstane na sedmi škrtnutích v řadě!