Eun-Hee Ji široce zvítězil díky kartě 65 na konci posledního kola, se šesti údery před Lydií Ko, bývalou světovou jedničkou, která také skončila s vynikající 1, osamoceně na druhé pozici na mistrovství Swinging Skirts LPGA Taiwan.

LPGA: Eun-Hee Ji vyhraje Tchaj-wan

Eun-Hee Ji - Foto: DR

Pro 31letou Jihokorejky je to třetí vítězství na turnaji LPGA a její první kariéra v této sezoně od jejího posledního triumfu na US Wommen's Open v roce 2009.

„Jsem tak šťastný a nadšený, protože jsem nevyhrál osm let“řekla Ji.
"Čekal jsem na tento okamžik tak dlouho, takže jsem teď velmi šťastný." "

Ji převzal velení nejprve s 66 (-6) kartou. Ve druhém dni měla skóre 71 a plachtila přes víkend. V sobotu poslala 69 bodů, aby ve finálovém kole vedla šestinásobný náskok a zakončila 65 kartou, aby vyhrála šest úderů před Lydií Ko.

Čtyři solidní dny s celkem 20 ptáky a třemi bogey do cíle na 17 minus, celkové skóre 271.

„Dnes je dobrý den hrát golf a mám výbornou skupinu s Lydií a Jenny, takže jsem byl uvolněnější a rád si s nimi hrál“řekla Ji. „Jo, bylo to skvělé. "

New Zealander Lydia Ko skončila na druhém místě poté, co vyslala svůj volný 65 let pod par neděli.

"Stále jsem chtěl vzít birdie na poslední díru."řekl Ko. "Když jsem byl na odpališti 17, řekl jsem, že chci skončit se dvěma birdie, a dokázal jsem to." Dnes jsem hrál opravdu solidně. Vezmu si 65 let. “

Počasí tento týden hrálo roli pro mnoho hráčů na hřišti; Ko řekl, že o podmínkách uvažovali někdy v týdnu.

"Myslím, že jsme se v určitém okamžiku všichni obávali počasí, a dokonce včera na 54 děr."
„Díky bohu, že jsme věděli, že dnes bude docela slušné počasí, a myslím, že to bylo ještě lepší, než jsme čekali.“ řekl Ko. « Je dobré, že všech 72 jamek je hotových a dnes přišlo mnoho fanoušků. Bylo tam hodně dětí, což je pro tuto hru vždy skvělé. “

Poslední krok na stupních vítězů dokončili Jihokorejci So Yeon Ryu, Američanka Lizette Salas, Španělka Carlota Ciganda, Číňanka Shanshan Feng a Švédka Madelene Sagstromová (-7). Američanka Cristie Kerr, vítězka posledního Lacoste Ladies Open de France, končí na úpatí pódia ...

Na francouzské straně skončila Karine Icher na 46. (+6) s poslední kartou 71 a Joanna Klatten 60. (+10) s poslední kartou 75.