Kanadská Brooke Hendersonová hrála na Pure Silk Bahamas LPGA Classic jasné první kolo, když skončila -5 pod par (68) a náskok jednoho tahu před Lunou Sobronovou.

LPGA: Brooke Henderson v čele, Francouzi rozptýlení větrem

Brooke Henderson - © Brooke Henderson prostřednictvím tweeteru

Po dvouherní vítězné sezóně v roce 2017 byl dvacetiletý Henderson jedním ze 20 hráčů, kteří po náročném dni na golfovém hřišti Ocean Club v Atlantis Resort vrátili kartu pod par, protože neustále foukaly větry. při 17 - 25 km / h s poryvy na 35 km / h. Vedla s úderem přes španělskou nováčky Lunu Sobron Galmesovou a australskou veteránku Sarah Jane Smithovou. Čínská Shanshan Feng, světová jednička, je v záloze, dělí se o čtvrté místo s -56.

Sobron Galmes (23) hrál svůj první turnaj jako člen LPGA poté, co v prosinci skončil na kvalifikačním pátém místě. Dotklo se 11 ze 14 plavebních drah a 14 zelených. Ve svém 13. roce na okruhu LPGA, Smith, 33, hledá své první vítězství.

Na francouzské straně to bylo mnohem komplikovanější. Karine Icher se bude muset se dvěma bogey spokojit se 46. místem na +2 (75). Dále najdeme Céline Herbinovou, 94. na +6 (79), váženou dvojitým šesti bogey pro dvě birdie. A co tento start na nejvyšší úrovni pro Céline Boutier, naprosto zmítaný zahajovacím 82 (+9) přeplněným čtyřnásobným bogey, dvojitým a třemi bogey! Parisienne, který přijede v této sezóně na Symetra Tour, je na 106. místě. Pokud jde o Perrine Delacourovou, byla zastavena po sedmnácti jamkách, když její výsledková karta ukazovala +9 (jeden dvojitý, osm bogey, jeden birdie).

I když silný vítr nezpůsobil žádné zpoždění, výrazně zpomalil tempo hry, zejména na greeny, kde se koule neustále kolísaly. První kolo bylo přerušeno kvůli tmě v 17:59 (23:59 ve Francii) s 12 hráči na hřišti. Vrátí se v 7:10 (ve Francii ve 13:10), aby dokončili turné. Druhé kolo začne včas, také v 7:10.