Poté, co se Lilia Vu několikrát přiblížila svému prvnímu vítězství na LPGA Tour, nakonec získala trofej na americkém ženském okruhu vítězstvím na Honda LPGA Thailand. Mladá americká hráčka zvítězila díky ohnivé neděli v roce 64 (-8). Je o jeden úder před Natthakrittou Vongtavelap (THA) a o dva údery Atthaya Thitikul (THA). Céline Boutier skončila na úpatí stupňů vítězů a v Thajsku obsadila pěkné čtvrté místo.

Lilia Vu vyhrála Honda LPGA Thailand, Boutier 4

První vítězství pro Lilii Vu, která vyhrála Honda LPGA – foto LPGA

Hráči LPGA Tour se tento týden sešli v Thajsku na turnaji Honda LPGA Thailand v Siam Country Club. Po čtyřech kolech golfu je to konečně americká hráčka Lilia Vu, která zvedá trofej pro akci. Nováček roku 2019 na LPGA Tour se mladé americké hráčce ještě nepodařilo vstoupit do okruhu vítězů americké první divize.

Lilia Vu, která v sobotu večer nastoupila o šest úderů za vedoucí thajskou Natthakrittou Vongtavelapovou, podepsala ve finálovém kole svou nejlepší kartu týdne, 64 (-8) bez bogey a především den puttování z jiného světa, protože dala pouze 21. putts tuto neděli!

Ve 25 letech Lilia Vu zvedla svou první trofej na LPGA Tour vítězstvím na Honda LPGA Thailand.

Natthakritta Vongtaveelap a Atthaya Thitikul skončili na druhém a třetím místě. Dva thajští hráči doma nevěděli, jak na jejich půdě jít k vítězství.

Céline Boutier, jediná francouzská hráčka angažovaná v Thajsku, si připisuje pěkné čtvrté místo. Francouzská jednička v poslední nedělní části hraje 1 (-70), což nestačí k boji o konečné vítězství. Skončila s celkovým výsledkem -2, čtyři rány za vítězem.

Lydia Ko, světová jednička, skončila šestá s -1.

Chcete-li najít kompletní žebříček Honda LPGA Thailand: Cliquez zde.