Lexi Thompson nastavil rekord ve skóre nejvyššího turnaje ve Williamsburgu. poté, co Opatrně zasáhl putt jednoho yardu, aby získal své osmé vítězství v nedělním turnaji LPGA na šampionátu Kingsmill Championship, který představila JTBC.

Fotografie: DR

22letý hráč se ujal vedení na začátku týdne úvodním kolem v (-6). Ve druhém dni Thompson poslal další (-6) a celý víkend držel cestovní rychlost, v sobotu poslal kartu 69, aby se v posledním kole ujal vedení třemi údery a skončil s 5 kroků před In Gee Chun.

Thompson řekl, že jeho cílem bylo dokončit turnaj v (-20) pod Parem, aby se mohl soustředit na svou hru; Jeho čtyři karty, 65, 65, 69, 65, to právě udělaly a vytvořily nový turnajový rekord, čímž prolomily předchozí rekord Annika Sorenstam.

"To pro mě znamená všechno." Annika byla hráčkou, se kterou jsem vždy hledal nejen to, jak hrála na hřišti, ale také to, jak dělá krok zpět ve své hře “ řekl Thompson, když vyšel turnajový záznam Sorenstamu. "Je to velká pocta." Nesoustředil jsem se na to a dozvěděl jsem se o tom až včera v noci. "

V Gee Chun byl v nejlepší pozici pronásledovat Thompsona v neděli, tři výstřely pozadu na začátku dne. V neděli nařídila včasné nabíjení a ve svých prvních sedmi jamkách vytvořila tři birdie. Ale tři birdie od Thompsona ho dostali o tři údery dopředu, aby dokončil kolo.