Isabelle Boineau svítí v Maroku
V průběhu roku 2016 sleduje swing-feminine výkon francouzských hráčů na dvou profesionálních dámských okruzích: LPGA Tour (americký) a LET (evropský). V květnu vynikla Isabelle Boineauová svým 5. místem na marockém poháru Lalla Meryem. Turnaj, který také viděl návrat Cassandry Kirkland na LET, rok po nástupu její rakoviny plic.
Autor: Agatha Crispy

20160530_LETLPGA, _AnneDesFrancaisesMoisParMoisMai_01

8. května: Lalla Meryem Cup (Rabat, Maroko), LET

1. Nuria Iturrios (ESP)… 5. Isabelle Boineau 16. Mathilda Cappeliez a Lucie André; 36. Sophie Giquel-Bettan a Justine Dreher; 41. Gwladys Nocera a Caroline Afonso; 55. Valentine Derrey a Ariane Provot. Střih: Alexandra Bonetti, Alexandra Vilatte, Jade Schaeffer, Agathe Sauzon, Anaëlle Carnet, Anne-Lise Caudal, Cassandra Kirkland.

Ne méně než šestnáct Francouzek je v Rabatu na začátku května o pohár Lalla Meryem. Všimněte si, že na stejném místě Royal Golf Dar es Salaam, ale na jiném kurzu, budou muži v tomto týdnu soutěžit o Hassan II Trophy., Etapa evropského turné. Isabelle Boineau je pátá a nejlepší Francouzka díky dvěma velmi dobrým prvním dnům (5, 70), poté schopnosti omezit poškození (70, 73) během posledních dvou kol komplikovaných větrem a poté přívalovým deštěm. Marseillaise tak vyrovnala svoji nejlepší známku na LET, která byla na 74. místě Lacoste Ladies Open de France v Chantaco v roce 5. Na turnaji poznamenáném jasným vítězstvím mladé Španělky Nurie Iturrios (šest úderů před English Florentyna Parker díky neděli 2014 navzdory prudkému dešti), devíti Habsům se podařilo projít cutem. Zvláštní uznání mladé amatérské hráčce Mathildě Cappeliez, šestnáctce, jen pár dní před svými osmnáctými narozeninami. A hlavní hattrick pro Cassandru Kirklandovou, která se rok poté, co byla odstraněna z plavebních drah k léčbě rakoviny plic, dočasně znovu připojila k okruhu. Parisienne neprošel střihem, ale to, co lekce vychází z mladé dívky, která byla několik měsíců těžce léčena a jejíž bití pokračuje v létě ...

8. května: Yokohama Tire Classic (Prattville, Alabama), LPGA

1. Ariya Jutanugarn (THA)… 45. Perrine Delacour 63. Joanna Klattenová. Střih: Céline Herbin, Marion Ricordeau a Karine Icher.

Toto je návrat Perrine Delacourové. Dvaadvacetiletá Francouzka, která byla po zápěstí v září 2015 vyloučena z plavebních dráh po zákroku na zápěstí, v průběhu svých prvních tří zotavovacích turnajů na LPGA Tour neprošla řezem. Čtvrtý byl ten dobrý. V Prattville v Alabamě Perrine skončil na 45. místě, nejlepší výkon z pěti Bleues vstoupil. Tři pevné karty 70, 70 a 71 pro slečnu Delacourovou. V sobotu jen s kapkou: karta 76. Bez ní a bez prokleté díry č. 17 (stejný dvojitý bogey ve třetím a čtvrtém kole!) Se Picardie vrátila s vyznamenáním. Joanna Klatten také prochází řezem, ale končí na 63. místě. Céline Herbin, Marion Ricordeau a Karine Icher jsou zastaveny před víkendem. Pro Icher (dvě karty 74) je to první cut, který v této sezoně chybí na LPGA Tour po sérii deseti turnajů hraných na 100%. Všimněte si, že thajská Ariya Jutanugarn, jejíž hlavní výzbroj byla vítězstvím na Lalla Meryem Cupu, v roce 2013 na LET, znamená její první úspěch na LPGA Tour.

15. května: Buick Championship (Shanghai, Čína), LET

1. Shanshan Feng (CHN)… 17. Valentine Derreyová 27. Isabelle Boineau; 33. Alexandra Vilatte a Gwladys Nocera; 55. Anne-Lise Caudal. Řez: Jade Schaeffer, Justine Dreher, Lucie André.

Již 10. na zahajovacím turnaji LET 2016, 14. února na New Zealand Open, podepisuje Valentine Derrey druhé významné vystoupení, když v polovině května v Šanghaji obsadila 17. místo. Velmi dobrá karta 69 ve třetím kole mu umožňuje tuto druhou top 20 roku. Turnaj byl poznamenán vítězstvím obhájce titulu Shanshan Feng. Ten již v loňském roce v Šanghaji vnucoval tento Buick Championship. předtím, než skončil na 3. místě v The Evian Championship (hned za slavnou přímou soutěží mezi Lydií Ko a Lexi Thompsonovou) a vyhrál evropský řád za zásluhy v roce 2015 a stal se prvním Číňanem, který tohoto úspěchu dosáhl. Za Valentine skončila Isabelle Boineau v Šanghaji na 27. místě. Což k tomuto datu umožňuje Marseillaise obsadit 18. místo v Řádu za zásluhy (nejlepší Francouzka), který v žebříčku poskočil díky 5. místu v předchozím týdnu v Maroku. Všimněte si, že Justine Dreher, host na poslední chvíli díky vlivu svého 5. místa na začátku sezóny na New Zealand Open, neprošla. Je třeba říci, že cesta do Číny byla složitá pro velmi mladou neo-pro, která minulý týden v Maroku měla vyřešit neoddělitelný vízový problém ... zatímco se snažila soustředit na svou hru o pohár Lalla Meryem!

22. května: Mistrovství Kingsmill (Williamsburg, Virginie), LPGA

1. Ariya Jutanugarn (THA)… 46. Perrine Delacour 69 Joanna Klatten. Cut: Céline Herbin a Marion Ricordeau.

LPGA Tour šel z Alabamy do Virginie, ale čtrnáct dní po sobě vypadá finále Kingsmill Championship ve Williamsburgu jako kopie a vložení finále Yokohama Tire Classic v Prattville ... Nová senzace s druhým nepřetržitým vítězstvím Thajská Ariya Jutanugarn. A nová řezná minulost pro Perrine Delacourovou a Joanna Klattenovou, ale bez jejich míst se příliš liší od míst v Prattville. Perrine je 46. a Joanna 69. Nic srovnatelné s rokem 2015 Kingsmill, kde Perrine skončil na 4. místě a kde Joanna (konečně 42.) skóroval první kolo tím, že převzal vedení turnaje díky kartě 65. Pro oba hráče stejný závěr: ne dostatečný úspěch při uvádění, herní sektor, aby se snažil zaměřit výš na konci léta. Karine Icher nepřítomná, další dvě přítomné francouzské ženy, Céline Herbin a Marion Ricordeau, neprošly řezem.

25. května: Kvalifikace US Open (Buckinghamshire, Anglie), LPGA / LET

1. Jade Schaeffer; 2. Valentine Derrey, Camilla Lennarth (SUE) a Olivia Cowan (ALL); 5. Pamela Pretswell (ECO). Všech pět kvalifikovaných. 8. Alexandra Vilatte; 18. Alexandra Bonetti, Justine Dreher a Ariane Provot; 27. Marion Duvernay, 33. Isabelle Lescudier; 59. Laure Sibille.

Oslnivý úspěch pro dvě francouzské ženy během kvalifikace na US Open 2016, která se konala 25. května v Buckinghamshire Golf Clubu, pevnosti Ladies European Tour. Na konci dvou kol, které byly během dne napadeny, Jade Schaeffer a Valentine Derrey využijí dvě z pěti vstupenek, které byly v sázce. Švédské Lennarth, mladý německý Cowan a skotský Pretswell jsou tři ostatní se kvalifikovali. Od května do 1. června tyto kvalifikace hostilo dvacet pět míst (dvacet jedna ve Spojených státech, jedno v Anglii, jedno v Koreji, jedno v Číně a jedno v Japonsku). S cílem US Open, které se bude konat od 2. do 3. července ve golfovém klubu CordeValle v San Martin (poblíž San Francisca). Jade Schaeffer hrál 7 a 10, aby podepsal pouze -67 dne, zatímco Valentine Derrey (72 a 5) skončil na 73. místě s -67 s Lennarthem a Cowanem. Jade Schaeffer, dvojnásobný vítěz na LET (German Open v roce 2, Prague Masters v roce 4), opět prokázal neporušený talent tím, že na konci roku 2009 skončil na Omega Dubai Ladies Masters na čtvrtém místě. na večírku. Pozoruhodná skutečnost: US Open 2011 v CordeValle nebude ničím menším než jeho první turnaj na americké půdě! Valentine Derrey, která již po studiích ve Spojených státech již hrála na Symetra Tour a LPGA Tour, má také vážné evropské reference, zejména vítězství nad LET, v roce 4 na Turkish Open ,

29. května: Mistrovství Volvik (Ann Arbor, Michigan), LPGA

1. Ariya Jutanugarn (THA)… 43. Céline Herbinová 65. Karine Icherová. 74. Marion Ricordeau. opuštění: Perrine Delacour.

Tři turnaje na LPGA v květnu. A tři vítězství pro thajskou Ariya Jutanugarn! Dvacetiletý hráč se stal prvním golfistou v historii LPGA, který podepsal takovou sérii, aniž by předtím vyhrál turnaje. Za jeden měsíc Jutanugarn vyhrál třikrát za sebou $ 20 195 a přivedl se na druhé místo na seznamu peněz amerického ženského okruhu (000 882 $ oproti 820 1 102 $ v Lydia Ko, vždy první). Čtyři francouzské ženy byly v Ann Arbor v Michiganu pro tento turnaj. Pro Perrine Delacourové dobrodružství skončilo předčasně velkým problémem se zády, který ji přinutil odejít do prvního kola. Céline Herbin, 829., podepíše nejlepší výkon Blue, Karine Icher je 43. a Marion Ricordeau 65. Céline Herbin tak pokračuje ve svém postupu na LPGA Tour. V šesti turnajích napadených v tomto okruhu vítězka Lacoste Ladies Open of France 74 neprošla čtyřmi střihy (Australian Open, Shootout Classic, Yokohama Tire Classic, Kingsmill Championship), ale nyní má dvě představení (2015.) Lotte Championship na Havaji a 47. na tomto Volvik Championship v Michiganu). Následovat!

Všechna hodnocení od 31. května

ROLEX RANKING (světová pozice): 1. Lydia Ko (NZL); 2. Inbee Park (CDS); 3. Lexi Thompson (EU)… 58. Karine Icher; 116. Gwladys Nocera; 175. Joanna Klatten; 197. Céline Herbin; 212. Perrine Delacour; 267. Isabelle Boineau; 281. Marion Ricordeau; 300. Anne-Lise Caudal…

SEZNAM PENĚŽNÍCH PENÍZE LPGA (americký okruh, výhry): 1. Lydia Ko (NZL), 1 102 829 $; 2. Ariya Jutanugarn (THA), 882 820; 3. Haru Nomura (JAP) 696 324;… 38. Karine Icher, 136 266; 64. Joanna Klatten, 73; 541. Marion Ricordeau, 117; 20. Céline Herbin, 976 130.

LET RANKING (Evropský řád za zásluhy): 1. Beth Allen (EU), 83 EUR; 176. Shanshan Feng (CHN) 2 72; 324. Nuria Iturrios (ESP) 3 69… 926. Isabelle Boineau, 18 24; 659. Valentine Derrey, 26 16; 598. Gwladys Nocera, 27 16; 078. Céline Herbin, 34 15; 050. Justine Dreher, 37; 14. ​​Lucie André, 055 46; 10. Marion Ricordeau, 026 61; 6. Anne-Lise Caudal, 498; 77. Karine Icher, 4571 78; 4. Caroline Afonso, 490; 87. Ariane Provot, 3087.

Červnové schůze

LPGA. 5. června: Shoprite LPGA Classic, Galloway, NJ. 12. června: KPMG Mistrovství žen PGA (MAJEUR), Sammamish, WA. 19. června: Meijer LPGA Classic, Grand Rapids, MI. 26. června: Walmart NW Arkansas, Rogers.

LET. 31. května - 1. června: Kvalifikace mistrovství Evian, Evian. 19. června: Tipsport Golf Masters, Plzeň, Česká republika.