Francouzka Emma Grechi si vybojovala první vítězství v sérii LET Access Series s třítaktním náskokem na Cleydael. Grechi zahájil den vyrovnaným druhým místem na (-4), ale na belgické trati se odtrhl od druhého kola s druhým kolem 69 (-3).

LET Access Series: Emma Grechi získala Belfius Ladies Open 3-taktním náskokem

Emma Grechi - © LETAS

Toto je její první vítězství od chvíle, kdy se před dvěma lety stala profesionálkou, a 21letá žena byla potěšena svým vítězstvím v Aartselaaru:

"Nemohu ti to teď vysvětlit." To je neuvěřitelné. Můj otec byl profesionální cyklista a vyhrál několik závodů a teď jsem udělal totéž - takže je to šílené! To říká všechno. Jsem tak šťastný, že se mi chce plakat! "

Grechi si vedl dobře na květnovém turnaji Jabra Ladies Open, když dokončil T12 na dvojitých událostech Ladies European Tour i LET Access Series, což mu dodalo sebevědomí pokračovat v cestě k vyššímu umístění na Tour. :

"V Evianu jsem měl dobrou konkurenci, takže jsem viděl, že bych mohl být v top 5. A od té doby jsem se snažil dělat maximum, a tento týden byl úžasný." "

Francouzská hvězda se během celé akce cítila dobře na greeny a byla pod rozhodujícím tlakem v kritických bodech turné, kde se poslední den potýkali ostatní hráči. Grechi, který také hraje na Ladies European Tour, poděkoval svému trenérovi za jeho moudrá slova před jeho vítězstvím:

"Myslím, že tento týden bylo mé umístění velmi dobré." Moje řidičská hra nebyla moc dobrá, ale dal jsem pár dobrých puttů, takže ty birdie více a je to jednodušší. Na zadní devítce to bylo velmi těžké, protože moje řidičská hra byla velmi tvrdá a trochu jsem se bál. Ale soustředil jsem se na to, co dělat a co dnes ráno řekl můj trenér. Řekl mi, abych dobře hrál a bavil se. Pokud rádi hrajete, budete hrát dobře! "

Samantha Giles, vůdce předchozího dne, v posledním kole ustoupila s 75 (+3), přičemž mladému atletovi ve věku 24 let ponechala (-3) na celém turnaji. Navzdory těžkému finále na Cleydaelu bude Giles do budoucna optimistický po dokončení v top 5 pouhé dva týdny po návratu z vážného zranění při surfování.

O druhé místo se dělily tři hráči, tři údery za Grechim (-4). Laura Gomez Ruiz, která minulý týden získala titul na turnaji Montauban Ladies Open, předvedla na Tour další vynikající výkon s finálovým výsledkem 70, což pro Španěly znamenalo další skvělý týden.

Zkušená skotská Jane Turnerová se ve svém druhém T12 vyšplhala ze svého T2 na deset míst, v poslední den 69 (-3), aby v průběhu celého turnaje šla čtyři pod par, zatímco marocký amatér Ines Laklelech opět ukázala, že je silou, se kterou se musí počítat na okruhu LET Access Series, a tuto sobotu má třetí kolo pod par.

Příští týden odjede LET Access Series do francouzské Bretaně na Saint Malo Golf Mixed Open, na kterém se představí hráči z LET Access Series a hráči z Alps Tour. V golfu je jen velmi málo akcí tohoto druhu, průkopnická akce, která hráčům z obou Tours poskytuje dotaci ve výši 45.000 XNUMX EUR.