Spojené státy zvítězily v soutěži s 18 z 24 bodů v závěrečných kolech finále, aby zajistily vítězství 38.5-21.5 v poháru Arnold Palmer v golfovém klubu Evian Resort. Letošní vydání je poprvé, co tým USA vyhrál jako hostující tým od roku 2010. Ani jeden tým neudržel pohár ze Spojených států v roce 2011. USA nyní vedou sérii s celkovým počtem 12-9-1.

Vítězný americký tým - Foto: DR

Olivia Mehaffey ze Severního Irska získala první bod dne, ale Američané odpověděli vítězstvím v dalších třech. Chandler Phillips a italský Lorenzo Scalise snížili další hru na polovinu, než si tým USA připsal další tři vítězství. Oba týmy si v semifinále připsaly další zápas, než zvítězili Andy Zhang a Luis Gagné.

Emilia Migliaccio z týmu USA, která jako jediný hráč roku překonala rekord 4: 0, vedla dalšího Američana, který vyhrál pět rovných. Alana Uriell dala vykřičník do čela vítězstvím 2 a 1, které zajistilo pohár pro Spojené státy.

Olivia Mehaffey z Belfastu v Severním Irsku a Collin Morikawa z La Cañada Flintridge v Kalifornii byli jmenováni vítězi ceny Michaela Cartera, která se uděluje účastníkovi poháru Arnold Palmer, který nejlépe reprezentuje vlastnosti a ideály sportovního chování, integrita a údržba Ve hře.

Justin Suh ze San Jose v Kalifornii byl vybrán oběma týmy, aby získal výjimku pro Arnold Palmer Cup 2019 a Arnold Palmer Invitational představený společností Mastercard, zatímco Dylan Kim z Plano v Texasu obdržel divokou kartu na mistrovství Evian v září. Hráči si vybrali jednotlivce ze dvou týmů, který podle nich nejlépe reprezentoval odkaz „Arnolda Palmera“ - hodnoty, které Arnold Palmer vystavoval po celý svůj golfový život.