Jenny Haglund ze Švédska podepíše své první vítězství na Ladies European Tour s birdie na druhé play-off jamce, aby vyhrála pohár Lalla Meryem v Rabatu v Maroku. Mezitím zvítězil Francouz Alexander Levy Trophy Hassan II na červeném hřišti Royal Golf Dar Es Salam v marockém Rabatu.

Fotografie: DR

Haglund svázal tři se spoluzakladatelkou Sarah Kempovou a šampionkou 2017 Klarou Spilkovou na 3 pod par poté, co dostal na Blue Course 75, 72, 68 a 70 karet. v Royal Golf Dar Es Salam.

Trojice se vrátila na 18. místě se třemi starty na první jamce v play-off, ale Haglund se ujal vedení poté, co 249. poslal 18 yardů a přeměnil čtyřmetrový putt na birdie.

" Je to úžasné! Byl to skvělý turnaj a dobrý týden a jsem velmi rád, že to skončilo takto “, řekl Karlstad, 24 let, druhý člen LET, který již několik týdnů poté, co se stal profesionálem, vyhrál Norrporten Ladies Open 2016 v LET Access Series.

Haglund, svázaný 11. v roce 2017 Lalla Meryem Cup jako nováček, odstartoval poslední čtyři výstřely za vůdci a hrál prvních devět jamek v par, ale měl tři birdie v jamkách 12, 14 a 15, aby se ocitli v čele, než se vrátí na par s třídobým bogey na obtížné 16., hrající po větru.

"Když jsem udělal ty tři birdie vzadu 9, směrem k šestnáctce, věděl jsem, že mám šanci, protože jsem viděl výsledkovou tabulku." Pokračoval jsem a hrál svou hru, a to mě dost na to, abych se dostal do play-off  Řekla.

"Poslední jízda byla bomba!" V tu chvíli jsem měl pravdu, netřásl jsem se, ale třásl jsem se poté, co jsem viděl míč v díře. Na této části jsem hodně pracoval, takže jsem velmi rád, že jsem tady, a jsem na sebe velmi hrdý. "

Další Švédka, Lynn Carlsson, zveřejnila svůj nejlepší kariérní výkon na čtvrtém místě a po finálovém kole 2 skončil na druhém místě.

S tímto vítězstvím Haglund odešel s šekem na 67.500 2018 EUR a vyšplhal na vrchol Řádu za zásluhy LET XNUMX, na druhém místě byl Kemp a třetí Špilková.

Alexander Levy vyhrál trofej Hassan II

Pokud jde o muže, Alexander Levy se vrací vítězně z golfové trofeje Hassana II, která se hraje současně na červené trati královského golfu Dar Es Salaam., Francouz vyhrál svůj pátý titul na evropském okruhu a je nyní 47. ve světovém žebříčku a na devátém místě v žebříčku závodu do Dubaje a Ryder Cupu.