V Los Angeles vyhrála Japonka Nasa Hataoka DIO Implant LA Open o pět úderů před Australanou Hannah Greenovou. Céline Boutier končí ve Francii první se čtrnáctým místem. S celkovým součtem -4 končí týden o jedenáct ran z vedení.

Nasa Hataoka vítěz DIO Implant LA Open - přes Twitter @LPGA

Nasa Hataoka vítěz DIO Implant LA Open – prostřednictvím Twitteru @LPGA

Tento týden v Los Angeles korunuje čtvrtou šampionku DIO Implant LA Open. Nasa Hataoka následuje Kanaďanku Brooke M. Hendersonovou. Autorka poslední karty 67 (-4) vyhrála s celkem -15 a pěti údery před Australanou Hannah Greenovou. Japonka ve svůj poslední den podepsala čtyři birdie a eagle za dvě bogey. Hataoka si tak připisuje na seznam šesté vítězství na LPGA Tour.

Obhájkyně titulu Brooke M. Hendersonová neprošla cutem.

Nejlepší Francouzka končí Céline Boutierová s celkovým součtem -4, jedenáct úderů za vítězkou Nasou Hataokaovou. Bohužel její konec v turnaji nebyl podle očekávání, protože na 16. jamce zahrála bogey a poté hru ukončila double bogey na 72. jamce. Stále hraje pod par s poslední kartou -1. Během týdne vrací karty 69-71-70-70 a řadí se na 14. místo.

Pauline Roussin-Bouchardová, jediná další Francouzka, která prošla Cut, skončila na 35. místě. Během svého týdne dává karty 69-72-70-74. Bohužel poslední den ztratila dvacet míst se skóre +3, na vině byla dvě double bogey v první etapě a čtyři bogey na její straně. Stále má pět birdie, včetně tří po návratu. Turnaj skončila s +1, šestnáct úderů za Japonkou.

Další dvě Francouzky byly zapojeny do turnaje, ale neprošly cutem. Agathe Laisné minula Cut ranou s celkovým počtem +4. Perrine Delacour končí na turnaji s +10.

Chcete-li najít kompletní žebříček DIO Implant LA Open: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.