Po týdnu stráveném v čele žebříčku Céline Boutier konečně uzavírá tento Chevron Championship na 4. místě. Francouzská jednička skončila čtyři rány za vítězkou Jennifer Kupcho. Američanka strčila svůj první major do kapsy ve 1 letech a měla by se vyšplhat do první světové dvacítky.

Jennifer Kupcho vítězka na Major, Céline Boutier 4. – přes Twitter @LPGA

Jennifer Kupcho vítězka Majoru – prostřednictvím Twitteru @LPGA

V tomto týdnu šampionátu Chevron se obrací stránka ženského golfu. Mission Hills Country Club po mnoha letech korunuje svého posledního mistra velkého turnaje úspěchem Jennifer Kupcho.

53. hráčka světa se od prvních kol umístila v čele žebříčku s kartami 66 (-6) a poté 70 (-2). Pohyblivý den mu umožnil otočit nejlepší kartu týdne a pohodlně se usadit v křesle vůdce. Jeho karta 64 (-8), devět birdie za bogey, mu umožňuje odstartovat do posledního kola šest úderů před Patty Tavatanakitovou. V posledním kole nakonec zahrála 74 (+2), pět birdie za sedm bogey, což stačilo na vítězství. Turnaj vyhrála o dva rány před Jessicou Korda, autorkou poslední karty 69 (-3).

Jennifer Kupcho vyhrála svůj první major ve 24 letech, což je také synonymum pro její první vítězství na Tour. Jeho nejlepším dosavadním kariérním výsledkem bylo druhé místo na Evian Championship. Tento titul si zasloužil trochu ponořit se do vodní překážky jamky 18!

Výsledky našeho blues

Do tohoto Chevron Championship byly přihlášeny tři Francouzky: Céline Boutier, Perrine Delacour a Pauline Roussin-Bouchardová.

Francouzská číslovka Céline Boutier pokračuje ve svém tempu na začátku sezóny. Tento týden podepsala svou čtvrtou top 5 v šesti turnajích. 18. hráč světa vrátil v prvních třech kolech karty 70-69-72, přičemž více než 70 % greenů bylo v regulaci. Díky poslední kartě 67 (-5), třem birdie a eagle končí Céline Boutier svůj týden na čtvrtém místě, čtyři rány za Jennifer Kupcho. Tento nový skvělý výkon by ji měl přiblížit k top 15 na světě.

Pauline Roussin-Bouchardová na svém prvním majoru jako členka LPGA Tour končí svůj týden s výsledkem -3 na 35. místě. Dělá karty 69-75-70-71. Hra naší mladé Francouzky byla na místě se 78 % greenů v regulaci během jejího týdne (89 % o víkendu), ale na nováčka padlo jen málo puttů.

Perrine Delacour skončila na 63. místě s celkovým +1. Dělá karty 75-69-74-71.

Chcete-li najít kompletní žebříček Chevron Championship: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.