Sei Young Kim, lídr od druhého kola, zůstala pevná až do posledního puttu v neděli a získala svůj první grandslamový titul v 66. KPMG Women's PGA Championship. Jihokorejec podepsal působivé závěrečné kolo 63 (-7) bez jakéhokoli bogey. Céline Boutier skončila na 37. místě (+7) poté, co zveřejnila třetí po sobě jdoucí 71 (+1). Perrine Delacour skončil na 59. místě v +11 po posledním kole v 75 (+5).

KPMG Women's PGA Chp: Sei Young Kim vyhrává

© Darren Carroll / PGA of America

27letý jihokorejský hráč s agresivní hrou vydržel až do konce. Sei Young Kim skončil na velmi náročném golfovém klubu Aronimink s celkovým skóre -14 (266), 5 úderů před svou krajankou Inbee Park (trojnásobná vítězka KPMG Women's PGA Championship v letech 2013 až 2015). Japonská Nasa Hataoka a Španělka Carlota Ciganda dokončily stupně vítězů na -7 (273).

Toto je jedenácté vítězství na LPGA Tour, ale první hlavní titul pro Sei Young Kim. Druhá na mistrovství Evian v roce 2018 a čtvrtá na ANA Inspiration a ženském British Open 2018 získala Kim loni v listopadu odměnu 1,5 milionu dolarů na konci sezóny v Neapoli na Floridě. Bylo to největší vítězství v historii LPGA. Ne, ještě neudělala žádné pošetilosti. Ačkoli toto vítězství bylo významné, nebylo pro ni nejdůležitější.

Kim se stal 18. jihokorejským hráčem, který vyhrál major. Kimův sen o získání prvního titulu Slam, stejně jako tolik Jihokorejců, začal vítězstvím Se Ri Pak na stejném turnaji v roce 1998, i když v neděli přiznala, že „to nevěděla trvalo by to tak dlouho “.

Od roku 1998 Jihokorejci získali 33 hlavních titulů, z toho dva letošní. Kim jde poprvé ve stopách vítěze ANA Inspirace Mirima Leeho jako významného vítěze.

"Jsem tak vzrušená," řekla zářící Kim vedle své těžké trofeje. „Zatím opravdu skrývám slzy.“

Bylo asi 3:30 ráno v Jižní Koreji, když Kim poprvé mluvila se svým otcem na počítači poblíž oblasti médií flash. Její rodiče už dostali tolik telefonátů, že odpojili domácí telefon.

Jeden z Kimových rodičů s ní obvykle cestuje, ale oba se letos rozhodli zůstat doma.

Kim samozřejmě není v Americe opravdu sama. Její caddy Paul Fusco je po jejím boku od získání karty LPGA Q-School v roce 2014. Když to v neděli skončilo, bylo těžké říct, kdo z nich měl největší úsměv.

„Dnes je to poprvé, co ji najdu takovou, jaká ve skutečnosti je“, řekl Fusco, „Což znamená, že vzala informace, které potřebovala, a poté se dostala do své bubliny.“. Řekl Fusco. O víkendu mu Kim volala jen dvakrát denně, aby okomentoval uvedení na trh.

Začátkem tohoto týdne se duo rozhodlo zaujmout zjednodušený přístup k náročnému designu Donalda Rosse, který Kim v neděli dokončil. Byla sebevědomá a zasnoubená, dotýkala se 15 zelených v regulaci, udělala sedm birdie a potřebovala pouze 26 patů.

„V minulosti, když přišla soutěžit o grandslamový titul, řekla:„ Opravdu chci vítězství nad majorem. ““, řekl Fusco, "Což je skvělé a normální." Ale takto to hrát nemůžete. Toto je první týden, kdy se uvolní a nechá věci přijít k ní. "

Aby zakončila den snů v KPMG, Kim odchází z domova s ​​bonusem 645 000 $, což přináší její kariérní výdělky na 9 574 895 $.