Nasa Hataoka zvítězila tuto neděli během Kia Classic v golfovém klubu Aviara
Dvacetiletá Japonka zde podepsala své třetí vítězství za pouhých 20 startů na LPGA Tour, skončila 16 pod parem s velmi pěknou kartou 18 (-67) se třemi údery před svým hráčským partnerem Inbee Park, stejně jako Sung Hyun Park, Jin Young Ko, Azahara Munoz a Danielle Kang, kteří sdílejí druhý krok na stupních vítězů.

Nasa Hataoka - © LPGA / Foto: DR

„První dva dny jsem se necítil moc dobře, takže jsem si opravdu nemyslel, že to zvládnu.“, Řekla Hataoka prostřednictvím překladače. „Do 18. jamky se mohlo stát cokoli, ulevilo se mi, když jsem viděl svůj druhý výstřel na green ...“

Po zásahu míče do vody pro bogey 16. (par-4), Hataoka trefil pískoviště na 30 cm, pak birdie na 17. par-5 a skončil s parem na par-4 z 18 .

„Rychle jsem zapomněl na bogey,“ Řekla. "Věděl jsem, že sedmnáctý je šance na birdie, velmi se mi ulevilo a cítil jsem se dobře, že jsem to dokázal." "

Hataoka v sobotu zaznamenala skóre 64, aby se posunula o krok před Inbee Park a postoupila do finálového kola v závěrečné události před dalším majorem, inspirací ANA v Mission Hills v Rancho Mirage.

„Příští týden je to velký turnaj, takže budu trochu oslavovat, ale osvěžím si mysl a začnu příští týden.“řekl Hataoka.

Hataoka skončil s kartou 270 (-18). V loňském roce zvítězila na NW Arkansas Championship a Japan Classic.

"Hrála velmi dobře," řekl Inbee Park. "Nezdálo se, že by cítila tlak, zvláště ve způsobu, jakým hrála poslední jamku." Bylo to velmi chytré. "

Po 12 měsících pryč z pódia kvůli zranění palce ex světová jednička 1 Inbee Park podepsala finální 71, chybí šance vyhrát 20. titul na LPGA Tour.

"Jen nešťastný den při uvedení," Řekla. "Nechtělo se mi dovnitř." Jen den bez. Musím se s tím vyrovnat. Myslím, že je to skvělý začátek příštího týdne. "

Sung Hyun Park zaznamenal skóre 71, Ko, který minulý týden vyhrál Pohár zakladatelů ve Phoenixu, Kang 65 a Munoz 68 sdílejí druhý krok na stupních vítězů.

Hyo Joo Kim remizoval rekord v kurzu s 62, který uvázal 7 na 14 ve 10 pod par. Udělala par na prvních pěti jamkách, pak skončila 16 pod par s orlem na XNUMX.

„Cítil jsem se, jako bych měl velmi dobrý rytmus“řekla Kim. "Chci takto pokračovat až do příštího týdne." "

Céline Boutier, jediná francouzská žena, která tento týden prošla méně šťastným střihem, skončila 28. ve dvanácti úderech od japonské Nasy Hataoka, která zvítězila na -18.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde