Po posledním kole plném zvratů to byl nakonec Justin Thomas, kdo vyhrál v Southern Hills po play off proti Willu Zalatorisovi. Nastupuje tak po Philu Mickelsonovi a je zpět na 5. pozici světového žebříčku.

Justin Thomas 2022 PGA Champion – přes Twitter @PGAChampionship

Po napínavém závěrečném kole od začátku do konce, kdy až do 72. jamky vedli Mito Pereira, to byli konečně Will Zalatoris a Justin Thomas, kdo zamířil do play off v Southern Hills. Ohlédnutí za tímto posledním dnem PGA Championship v Tulse.

Chilan Mito Pereira, který začal v posledním kole s náskokem na tři údery, byl i přes pár chyb a bogey na začátku osmnáctky o krok napřed. Tento poslední den PGA Championship, větrný s pevnými greeny, poškodil mnohé. karty.

Zatímco se na posledním startu objevil lídr, Justin Thomas podepsal kartu 67 (-3), aby se ujal vedení v klubovně s -5. Will Zalatoris vyrovnal tuto známku -5 o několik minut později birdie na 17 a pak zuřivý na 18, díky puttu z 2,80 metru.

Na startu osmnáctky Mito Pereira bohužel nestihne vhazování, čímž končí jeho závod ve vodní překážce. Po dropu Chilan mine green, příliš dlouho a potřebuje chip/putt, aby získal play-off. Tuto poslední šanci nakonec promarní, podepíše double bogey a zakončí svůj týden na 18. místě. I přes tento těžký konec turnaje podepisuje Pereira dobrý výkon, který byl do té doby 3. na světě: nyní je 100.

Will Zalatoris a Justin Thomas proto hráli play-off na třech jamkách: 5. par na 13. jamce, krátký 4. par na 17. jamce a 4. par na 18. jamce. Oba muži podepsali birdie na 5. paru.

Justin Thomas, který má tu čest, možná trefil vítězný úder drajvem na greenu na 17. Zapsal snadné birdie, zatímco jeho soupeř zahrál par. Will Zalatoris, aby donutil Justina Thomase pokračovat ve hře, musel podepsat birdie v 18. Minulo ho a nechal dva putty pro bývalou světovou jedničku, aby vyhrál. Vítěz akce z roku 1 se netřese a na svůj seznam přidává druhý PGA Championship. Justin Thomas se posouvá z devátého místa na páté na světě.

Rory McIlroy, který vedl po prvním kole, nakonec skončil osmý v podniku s výsledkem -2, penalizovaný kartou 74 (+4) během pohyblivého dne.

Světová jednička Scottie Scheffler neprošla cutem. Jon Rahm skončil daleko od vedoucích mužů na 1. pozici s +48. Collin Morikawa je o dvě rány za Španělem, 6. s +55.

Tiger Woods se poté, co prošel Cut díky kartě 74 (+4) a poté výborných 69 (-1), nakonec rozhodl z turnaje odstoupit po svém třetím kole, které odehrál za 79 (+9) . I když se hra zdála přítomná, noha Tygra ho trápila, a z toho, co jsme mohli vidět, více než na Masters.

Chcete-li najít kompletní žebříček PGA Championship 2022: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.