Na konci napětí triumfovala Američanka Nelly Korda a získala olympijské zlato se skóre -17 (267). Japonka Mone Inami (-16) sbírá stříbro v play-off proti Novozélanďance Lydii Ko, která visí na bronzu. Perrine Delacour a Céline Boutier skončily na 29. místě (-4), respektive 34. (-2).

Olympijské hry 2021: Nelly Korda korunovala olympijskou vítězku

Jak se ukázalo, její první hlavní titul 27. června (mistrovství PGA žen v PGA) byl pro Nelly Korda jen začátek. Americká, nyní olympijská vítězka, si udržela pozici jedničky na světě, se skóre 267 (-17) a závěrečnou kartou 69 (-2) za vítězství o jeden úder.

Třiadvacetiletý Korda a jeho krajan Xander Sc Chaudele, který v neděli získal titul mužů, nabízejí ve Spojených státech druhou zlatou medaili. Nelly nyní vyhrála tři ze svých posledních čtyř individuálních turnajů.

Američanka si v tomto posledním kole zachovala chladnou hlavu, během lovu medailí plného zvratů, a to navzdory dvojitému bogey na 7 (par 3), které v 8. a 9. rychle naplnila dvěma novými birdie.

Mladší ze sester Kordových při návratu neoslabila dvěma birdie proti bogey, přestože viděla japonskou hráčku Mone Inami, jak se po bouřce po hodinové přestávce vrátila do své výšky v 17 (-17) těsně po hodinové přestávce. Vázáno na začátku 18., to byla fatální chyba Japonců s bogey, která nakonec prospěla Američanovi, který vstoupil do par.

Byl to Japonec Mone Inami, kdo nakonec nasbíral stříbro vítězstvím v první jamce play -off proti Novozélanďance Lydii Ko, rovněž po třech kolech -16, která se bude muset spokojit s bronzem pět let po penězích v Riu.

Modrá strana

Francouzka Céline Boutierová s druhou kartou pod nominální hodnotou tento týden získala šest míst v žebříčku a skončila s konečným skóre 282 na 34. pozici na -2.

Perrine Delacourová nedokázala proměnit svoji šanci na medaili, šest ran z pódia na začátku posledního kola. druhá trikolóra zapojená do akce nakonec skončila na 29. místě v paru (71) s celkovým skóre 280 (-4).