Jiyai Shinova milostná aféra s Austrálií pokračovala, když zahájila třídobé kolo za Minjee Lee, aby vyhrála ActewAGL Canberra Classic o šest úderů před svým 50. kariérním vítězstvím. a jeho druhý v golfovém klubu Royal Canberra.

Jiyai Shin - © Tristan Jones / LET

29letá Jižní Korejka, která byla známá jako „královna finále“, když držela světovou jedničku od roku 2010 do roku 2011, začala kolami 65 a 68, po nichž následovalo osm kol pod přes 64 v nejdůležitější době, zvýrazněné orlem v 15., sedmi ptáčcích a bogey, dojet celkem tři kola na 19 pod par.

Již vyhrála Australian Open 2013 v Royal Canberra a řekla: „Jsem tak dojatá, že ti to nemohu říct. Royal Canberra je moje oblíbené golfové hřiště na světě.

"Mám dobré vzpomínky na toto finále s Lydií Ko a tentokrát s Minjee Lee: dvě velké dámy." Také jsem se od nich poučil. Royal Canberra je velmi zábavná. Lidé se přišli dívat a poslední dny jsme měli skvělé počasí, takže jsem si to opravdu užil. "

Ve svém projevu o ocenění Shin potěšila galerii tím, že jim řekla, že do míče pracovala tvrději než kdy dříve kvůli bílkovině nalezené v místních australských koláčích.

Západní Australan Lee, který minulý týden vyhrál Oates Vic Open, byl silně favorizován na vítězství, když ve druhém kole zaznamenal devět pod parem, ale skončila s kartou 73. , zklamáním. Přes birdieing na odpališti, její vedení zakolísalo, když bogeyed čtvrtou a pátou jamku.

Přestože Lee zahrála sedmou, pak v osmé a deváté minula své střely, aby měla Shin výhodu. Na 10. místě udělala další buggy s 12. birdie, ale Shin si vedla pětinásobný náskok, když nervózně skočila a poté 15. října orla.

Leeův chaotický bogey na 18. par-5 viděl Shina, jak postupuje s chipem a putt zepředu na green pro birdie.

Lee řekl: „Jiyai hrál dobře a myslím, že nemůžeš vyhrát všechno. S těmi posledními dvěma jamkami jsem nikdy nevyhrál. Po Jiyaiho orlu si myslím, že to bylo docela hezké, tak jsem hrál svoji hru. “

Po třech po sobě jdoucích kolech 68 skončila Holanďanka Anne Van Damová s kartou 12 pod parem na třetím místě, což jí umožnilo zajistit si příští týden místo v golfovém klubu Kooyonga v Adelaide jako vedoucí. na seznamu peněz v návaznosti na Oates Vic Open a ActewAGL Canberra Classic. Dalšími kvalifikovanými hráči byli Olivia Cowan a Jenny Haglund, stejně jako Amy Boulden, Marianne Skarpnord, Cathryn Bristow, Leticia Ras Anderica a Christine Wolf prostřednictvím ALPG.

Van Dam odstartoval finále v Canberře se dvěma orly ve svých prvních šesti jamkách, první a šestý.

"Na svém puttu mimo sezónu jsem opravdu tvrdě pracoval." V Dubaji jsem změnil putter a zůstal s ním. Změnil jsem několik bodů a jsem rád, že za pár týdnů se to začíná vyplácet. "

Pernilla Lindberg zůstala celý den blízko vůdců, ale poslední dvě jamky skončila na čtvrtém místě, pátá Holly Clyburnová a šestá Beth Allen. Aditi Ashok a Kylie Henry skončili na sedmém místě, následovali Leticia Ras-Anderica, Georgia Hall a Caroline Hedwall na devátém místě.

Pro Shin to bylo třetí vítězství v Austrálii po jejím posledním vystoupení na RACV Ladies Masters 2016 a příští týden bude v Adelaide hledat čtvrtý titul.