HSBC Women's World Championship vyhrála Jin Young Ko při svém návratu do soutěže ve velkolepém finále na LPGA Tour. Perrine Delacour, první Francouzka, skončila silná s pěkným 13. místem s -9. Celine Boutier skončila na 35. místě se skóre -3.

Jin Young Ko vítěz mistrovství světa žen HSBC – Photo LPGA přes Twitter

Světová jednička Jin Young Ko zahrála úžasných 1 (-66) se skóre 6 (celkem -271) doplněná závěrečným birdie na 17. hodině v neděli a vyhrála HSBC Women's World Championship v Singapuru o dva rány před druhou Southovou. Korejský In Gee Chun a Australan Minjee Lee.

Ko se vracel na LPGA Tour po tříměsíční přestávce, aby se zotavil ze zranění zápěstí a strávil čas s rodinou v Jižní Koreji před několika týdny intenzivního tréninku v jihokorejském Palm Springs v Kalifornii.

Jin-Young Ko vyhrál šestkrát z posledních 10 startů a vytvořil tak nový rekord všech dob na LPGA Tour. Bylo to Koovo 15. kolo v řadě v 60. letech, Ko sdílel předchozí známku 14 kol v řadě v 60. letech s Annikou Sorenstamovou a Ryu So-yeon.

„Jsem na sebe hrdý, že mám skóre v 60. letech za posledních 15 kol, jako na rovince. S tímto výsledkem jsem velmi spokojený,“ řekl Ko. „Právě teď se cítím úžasně. »

Ko také hrál pod par 30 po sobě jdoucích kol, což je další rekord LPGA. Se Sorenstamovou a Lydií Ko byla nerozhodná až do soboty v Singapuru. Tato série začala v posledním kole Amundi Evian Championship v červenci loňského roku.

Ko, která vyhrála na začátku sezóny 2022, navázala tam, kde skončila v dominantní sezóně 2021. Jihokorejka vyhrála v předchozí sezóně pět turnajů a získala ocenění Ženská hráčka roku a třetí vítězství v řadě.

Perrine Delacrour top 15

Golfistka z Ailette skončila s velmi dobrými pocity v posledním kole za 68 (-4), což je její nejlepší karta týdne. Golfistka Ailette, která se chce zařadit do top 50 na světě, zahrála 5 birdie jako den předtím, proti jednomu bogey navíc, ale díky eaglu na 13 letech skončila silná na 16. pozici.

Céline Boutier tuto neděli střídala dobré a méně dobré. Po bogey z 1. místa zaznamenala Francilienne tři nová bogey a dvě birdie do 11. paru a celkové skóre -1.